USA: sąd odbiera prawa rodzicom

2008-10-09 00:00:00

Sąd Najwyższy w stanie Massachusetts, nie podając uzasadnienia odmówił wszczęcia działań wobec urzędników oświatowych szkół podstawowych Lexington Schools, prowadzących indoktrynację homoseksualną już wśród najmłodszych dzieci. Sąd nie zezwolił także rodzicom przyznającym się do wiary chrześcijańskiej na wyłączenie ich dzieci z zajęć o homoseksualizmie – donosi portal World Net Daily.

Sprawa indoktrynacji homoseksualnej już najmłodszych dzieci w szkołach podstawowych w stanie Massachusetts została nagłośniona przez media, po tym jak 27 kwietnia 2005 r. uwięziony został ojciec dwójki dzieci. David Parker domagał się od przedstawicieli placówki oświatowej wcześniejszej informacji o planowanych zajęciach na temat homoseksualizmu, aby mógł w porę zabrać swoje dzieci ze szkoły.

Niedługo później inna rodzina została zaalarmowana nie tylko kontynuacją indoktrynacji przez szkołę, lecz także tym, że placówka stała się bardziej wrogo nastawiona do Parkerów, a lokalni liberałowie i homoseksualiści skutecznie uprzykrzali im życie.

Rodzina Parkerów zabrała dzieci ze szkoły i zdecydowała się na tzw. nauczanie domowe. Wszczęła także proces przeciw urzędnikom oświatowym indoktrynującym dzieci bez wiedzy i zgody rodziców. Sędzia Sandra Lynch z sądu apelacyjnego, odnosząc się do tego zdarzenia stwierdziła, że ci, którzy obawiają się naruszenia praw obywatelskich powinni starać się dokonać zmian, wybierając odpowiednich kandydatów na urzędników stanowych oraz urzędników miejskich, a nie wszczynać procesy sądowe.

Wcześniej sędzia sądu okręgowego Mark Wolf, przyznał, że przedstawiciele oświaty działają w celu obniżenia znaczenia wiary chrześcijańskiej i uważają, że nauczanie o homoseksualizmie jest niezbędne dla przygotowania dzieci do bycia obywatelami. Stwierdził jednak, że mają do tego prawo, a rodzicom, którym się to nie podoba zalecił, by wybrali inną komisję oświatową lub zdecydowali się na tzw. nauczanie domowe.

Sąd Najwyższy nawet nie powiadomił rodziny Parkerów oraz ich pełnomocników o sprawie, a podjęta decyzja nie tylko sankcjonuje prawo, które pozwala szkołom na indoktrynację homoseksualną, ale wręcz czyni z niej obowiązek.

Parker, komentując decyzję sądu, stwierdził, że będzie miała ona opłakane skutki. Powiedział, że wykorzystał wszystkie możliwe ścieżki prawne w celu ochrony dzieci w szkołach publicznych, ale że teraz będą potrzebne inne działania. – Jesteśmy przekonani, że rodzice mają prawo i święty obowiązek, by bronić wrażliwej psychiki małych dzieci przed taką drapieżnością – podkreślił.

Sąd nie udzielił odpowiedzi rodzinie Parkerów na pytania dotyczące kwestii praw rodziców i wolności praktykowania religii. Już wcześniej Parker przestrzegał przed pojawieniem się tzw. konstytucyjnego prawa nauczycieli do nauczania dzieci czego tylko będą chcieć – bez wiedzy i za plecami rodziców – co de facto ma miejsce.

Źródło; WorldNetDaily.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.