USA: symbolicznie adoptował nienarodzone dzieci, które przed laty zabiła jego żona

2009-04-24 00:00:00
USA: symbolicznie adoptował nienarodzone dzieci, które przed laty zabiła jego żona

Mąż Amerykanki z Kalifornii, która przed laty zabiła dwoje swoich nienarodzonych dzieci, symbolicznie je „adoptował” i dał im swoje nazwisko. Jak informuje „Rzeczpospolita”, dokumenty „adopcyjne” zostały podpisane na żywo podczas audycji w lokalnym radiu. Tym samym Stan Musil stał się ojczymem Alici Anny i Vincenta Matthew, którzy nigdy się nie urodzili i dopiero teraz otrzymali imiona.

To gest, który pokazuje, że nienarodzone dzieci były istotami żywymi, tylko nie dano im szansy, by mogły przyjść na świat. Mam nadzieję, że ta historia wzmocni dyskusję o aborcji – mówi „Rz” Russell Amerling z organizacji Choose Life.

45-letnia dziś Lisa Musil, pierwsze dziecko uśmierciła 26 lat temu. – Miałam przed sobą całe życie – mówiła lokalnym mediom. Na „zabieg” zdecydowała się w trzecim miesiącu ciąży. Jak mówi, wydawało jej się, że od tej chwili wszystko się ułoży, ale tak się nie stało. – Czułam potworny ból w sercu. Moje życie wymknęło się spod kontroli – wspominała dziennikarzom.

Kobieta zaczęła brać narkotyki, popadła w alkoholizm. Za jazdę po pijanemu groziło jej więzienie. Później uśmierciła swoje drugie nienarodzone dziecko. Niedługo potem brat zabrał ją do kaplicy w Costa Mesa i tam Lisa poczuła, że chce poświęcić życie Chrystusowi. – Zrozumiałam, jak Bóg bardzo mnie kocha i wybacza mi to, co zrobiłam. Pozwolił mi pomagać innym kobietom w podobnej sytuacji – powiedziała.

Lisa zaangażowała się nie tylko w pomoc kobietom, ale też w budowę monumentu z nazwiskami nienarodzonych dzieci. Gdy zastanawiała się, jakie nazwiska umieścić obok swoich, z pomocą przyszedł mąż, oferując „adopcję” – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Prawnie taka adopcja jest niemożliwa, bo dzieci nie mają aktu urodzenia.

Źródło: „Rzeczpospolita”
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.