USA: szkoła przeprasza ucznia, który został ukarany za opinię nt. homoseksualizmu

2011-10-13 00:00:00
USA: szkoła przeprasza ucznia, który został ukarany za opinię nt. homoseksualizmu

Szkoła w Teksasie przeprosiła 13-letniego ucznia za karę nałożoną na niego, po tym jak powiedział do kolegi, że „homoseksualizm nie jest w porządku”. Przedstawiciele kuratorium stwierdzili, że miał on prawo do wyrażenia swojej opinii.

Władze niezależnego okręgu szkolnego, któremu podlega szkoła Fort Worth wydały list z przeprosinami nastolatka Dakoty Ary, który kilka tygodni temu został zawieszony w prawach ucznia. Chłopiec został ukarany za to, że w rozmowie z innym uczniem skrytykował zachowania homoseksualne. Dakota Ary, kierując prywatną uwagę do kolegi, powołał się na nauczanie religii, której jest wyznawcą.

Przedstawiciele kuratorium wraz z władzami szkoły odpowiedzieli na list radcy prawnego z organizacji Christian Liberty, reprezentującego Dakotę. Radca, do którego natychmiast po całym zajściu udała się matka chłopca, wnioskował o zadośćuczynienie chłopcu i cofnięcie decyzji o zawieszeniu w prawach ucznia.

Sprawa Dakoty była powszechnie znana w USA, po nagłośnieniu jej przez media, zwłaszcza telewizję Fox. Do kontrowersyjnych wydarzeń doszło na lekcji języka niemieckiego. Nauczyciel niespodziewanie zaczął rozmawiać z uczniami o religii i homoseksualizmie w Niemczech. Dakota odwróciwszy się do swojego kolegi, który siedział tuż za nim powiedział - zgodnie z tym, czego naucza jego religia - że homoseksualizm jest zły. Słowa te usłyszał nauczyciel i wpadł w furię. Stwierdził, że chłopiec jest nietolerancyjny i obraża homoseksualistów. Wysłał go do dyrekcji. Dakota został zawieszony w prawach ucznia na dwa dni i przez jeden dzień nie zezwolono mu na udział w rozgrywkach futbolowych. Nauczyciel języka niemieckiego przekonywał, że „nie można wygłaszać tego typu uwag w szkole publicznej”.

Dwa tygodnie przed tym wydarzeniem, ten sam nauczyciel wyświetlił w klasie film, przedstawiający dwóch całujących się mężczyzn i powiedział swoim uczniom, że „homoseksualizm jest coraz bardziej rozpowszechniony na świecie i że należy go po prostu zaakceptować”. Uczniowie, którzy poczuli się obrażeni jego postępowaniem skarżyli się, że nauczyciel nieustannie podejmuje temat homoseksualizmu na lekcji języka niemieckiego. Nauczyciel został tymczasowo zawieszony w czynnościach.

Mathew D. Staver, założyciel i prezes Liberty Counsel pochwalił szkołę za wystosowanie przeprosin wobec Dakoty. Podkreślił, że „żaden nauczyciel w szkole publicznej, który cieszy się autorytetem z racji wykonywanej funkcji, nie może gnębić uczniów i zmuszać ich do akceptacji homoseksualizmu”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.