USA: transseksualiści na spotkaniu w Białym Domu - po raz pierwszy w historii

2011-05-06 00:00:00
USA: transseksualiści na spotkaniu w Białym Domu - po raz pierwszy w historii


W miniony piątek, przedstawiciele administracji prezydenta Baracka Obamy zorganizowali w Białym Domu spotkanie z aktywistami transseksualnymi, by omówić najważniejsze wytyczne polityki federalnej wobec tej grupy. Było to pierwsze tego typu spotkanie w historii USA. 

Głównym organizatorem mityngu było Biuro Publicznego Zaangażowania (OPE). Urzędnicy tego biura oraz przedstawiciele departamentów, odpowiedzialnych za politykę wewnętrzną, spotkali się z grupą aktywistów transseksualnych z różnych organizacji.

Rzecznik Białego Domu podkreślił, że chociaż wcześniej miały miejsce podobne spotkania, to jednak po raz pierwszy skupiono się na kwestiach polityki dotyczącej wyłącznie transseksualistów. Spotkanie było zamknięte dla prasy.

Mara Keisling, dyrektor Krajowego Centrum ds. Równości Osób Transseksualnych wyjawiła, że jej organizacja została zaproszona do Białego Domu. Podkreśliła, że Centrum jest zainteresowane takimi kwestiami jak: polityka zatrudnienia, dostępu do opieki zdrowotnej, polityka wojskowa i standardy przetrzymywania w areszcie osób transseksualnych.

Michael Silverman, dyrektor wykonawczy Transgender Legal Defense & Education Fund, potwierdził, że jego organizacja również została zaproszona na rozmowy. Priorytetem dla tej instytucji jest kwestia zatrudnienia transseksualistów.

Transseksualiści naciskają na prezydenta, by wydał rozporządzenie, zakazujące dyskryminacji w miejscu pracy na podstawie „orientacji seksualnej". Ubolewają, że w dobie kryzysu, to oni są szczególnie dotknięci dyskryminacją.

Prezydent Obama wyraził swoją sympatię dla transseksualistów, ogłaszając miesiąc czerwiec miesiącem lesbijek, gejów osób biseksualnych i transseksualnych. Ponadto mianował na stanowisko starszego doradcy w departamencie handlu transseksualistę Amandę Simpson.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Informacja ta pokazuje jak wpływowe jest lobby lansujące rewolucje obyczajową, skoro jego przedstawiciele zapraszani są na spotkanie z szefem największego współczesnego ziemskiego imperium.

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.