USA: urzędnicy nie chcą brać udziału w procedurze zawierania homo-związków

2011-07-19 00:00:00
USA: urzędnicy nie chcą brać udziału w procedurze zawierania homo-związków


Nowojorscy urzędnicy rezygnują dobrowolnie z pracy w proteście przeciwko zmuszaniu do firmowania swoim nazwiskiem dokumentów potwierdzających ważność tzw. układów osób homoseksualnych – donosi „Nasz Dziennik”. – Jeśli nie jesteś w stanie egzekwować prawa, nie powinno cię być na takim stanowisku – wyrzuca urzędnikom gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo.

Jako pierwsza swoje odejście zapowiedziała pracownica urzędu stanu cywilnego w Barker Laura Fotusky. Kobieta, która jest chrześcijanką, ogłosiła na stronie internetowej nowojorczyków opowiadających się za konstytucyjnie gwarantowanymi prawami, że nie zamierza składać swojego podpisu pod czymś, co jest przeciwko Bogu. „Pismo Święte jasno mówi, że Bóg stworzył małżeństwo jako związek między kobietą i mężczyzną, jako dar zabezpieczający rodziny i kultury” – napisała Fotusky.

„Musiałabym wystąpić przeciwko mojej moralności i sumieniu, jeśli miałabym uczestniczyć w uprawomocnianiu takiej procedury” – stwierdziła kobieta, odnosząc się do wchodzącego właśnie w życie prawa zezwalającego na zawieranie legalnych związków przez osoby tej samej płci. Laura Fotusky ma złożyć swoją rezygnację 21 lipca, czyli na trzy dni przed wejściem tego prawa w życie. „Musiałam wybierać pomiędzy moim Bogiem a moją pracą” – uzasadniła decyzję Fotusky.

Przewodniczący Stowarzyszenia Nowojorczyków za Konstytucyjnymi Wolnościami pastor Jason J. McGuire stwierdził, że sytuacja, w której stanowy Senat jawnie lekceważy przekonania osób wierzących jest wyjątkowo nieszczęśliwa. – Są oni tak zajęci ochroną interesów środowisk lewicowych i napełnianiem swoich kont na kampanie wyborcze, że całkowicie zawodzą, jeśli chodzi o ochronę ludzi wiary – podkreślił.

Stanowe prawo pod nazwą "Ustawa o równości małżeńskiej", ustanawiające Nowy Jork szóstym stanem, który będzie legalizował związki jednopłciowe i zrównywał je z prawdziwymi małżeństwami, przegłosowane zostało 24 czerwca tego roku.

W reakcji na postawę Laury Fotusky także kolejni urzędnicy zrezygnowali lub zapowiedzieli rezygnację ze swoich stanowisk w związku z narzucaniem prawa sprzecznego z ich sumieniami. Z takim zamiarem nosi się m.in. Barbara MacEwen z dystryktu Volney – czytamy „Naszym Dzienniku”. – Jeśli nie ma innej legalnej możliwości, by nie być do tego zmuszonym, wówczas nie mam zamiaru składać mojego podpisu na jakimkolwiek tego typu certyfikacie czy papierze – deklaruje MacEwen.

Rosemary Centi z kolei podkreśliła, że powodem odejścia z urzędu jest to, że jako katoliczka nie może i nie chce podpisywać się pod dokumentami, które homoukład nazywają małżeństwem.

Źródło: Nasz Dziennik

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.