USA: ustawa o zniesieniu zakazu służby jawnych homoseksualistów w armii zablokowana w Senacie

2010-09-23 00:00:00
USA: ustawa o zniesieniu zakazu służby jawnych homoseksualistów w armii zablokowana w Senacie

Republikańscy senatorowie zablokowali rozpoczęcie debaty nad projektem ustawy DREAM Act (Development, Relief and Education for Alien Minors) o legalizacji pobytu w Stanach Zjednoczonych ponad 2,1 mln młodych ludzi, którzy jako dzieci dostali się tam nielegalnie. W tym samym głosowaniu odrzucono także wniosek o przeprowadzenie debaty nad projektem ustawy o zniesieniu zakazu ujawniania przez homoseksualistów w wojsku ich "orientacji seksualnej" (zasada "Don't Ask, Don't Tell") – informuje Nasz Dziennik.

Jak podkreśla "Washington Post", dla zagwarantowania poparcia ustawy DREAM Act (Development, Relief and Education for Alien Minors) została ona w ubiegłym tygodniu włączona przez przewodniczącego demokratycznej większości w Senacie Harry'ego Reida do ustaw związanych z budżetem Pentagonu. Senator uznał bowiem, że w ten sposób zwiększy jej szanse na szybkie zatwierdzenie.

Z tych samych pobudek do ustawy o wydatkach budżetu na obronność Demokraci przyłączyli także projekt ustawy o zniesieniu zakazu ujawniania przez homoseksualistów w wojsku ich "orientacji seksualnej" (zasada "Don't Ask, Don't Tell" - "Nie Pytaj i Nie Mów"). Jednak i on przepadł równie spektakularnie. Jak podkreśla wielu komentatorów, to właśnie przyłączenie pod głosowanie projektu zniesienia zasady "Don't Ask Don't Tell" przyczyniło się najprawdopodobniej do porażki DREAM Act – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Biały Dom nie zamierza jednak się poddawać i już zapowiedział, że przed końcem tego roku ponownie zgłosi te ustawy w Senacie. Demokratom w obu izbach Kongresu bardzo zależy na czasie, zwłaszcza w przypadku ustawy znoszącej zakaz ujawniania swojej "orientacji seksualnej" w wojsku, gdyż wszystko wskazuje na to, że w listopadowych wyborach do Kongresu sukces odniosą Republikanie i wówczas zniesienie tego zakazu może być o wiele trudniejsze niż obecnie.

Źródło: Nasz Dziennik
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025