USA: w zeszłym roku przyjęto 70 ustaw broniących życie

2012-01-26 00:00:00
USA: w zeszłym roku przyjęto 70 ustaw broniących życie

Organizacja Americans United for Life (AUL) opublikowała ranking stanów, w których zaproponowano i przyjęto najwięcej projektów legislacyjnych broniących życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Prym wiedzie Oklahoma. Tuż za nią są: Pensylwania, Nebraska i Arkansas. 

Z rankingu wynika, iż w najmniejszym stopniu życie chronią przepisy w stanach Waszyngton, Kalifornia, Hawaje, Vermont, i Montana. Znacznie poprawiła się sytuacja w Arizonie, Indianie, Kansas, Karolinie Północnej i Utah.
Dyrektor generalny AUL dr Charmaine Yoest po analizie danych z radością podkreślił, że wiele legislatur stanowych wprowadziło i wciąż wprowadza szereg zmian prawnych, które ostatecznie mają unieważnić decyzję SN z 1973 r. 39 lat temu, sędziowie rozpatrujący sprawę Roe przeciw Wade, uznali aborcję za „prawo” kobiet. Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych uśmiercono ponad 54 mln dzieci poczętych.  
 
Rok 2011 był wg AUL „rokiem przełomowym dla obrony życia”. W 47 stanach rozważano w sumie 460 inicjatyw legislacyjnych, ograniczających w różnym stopniu dostęp do aborcji, a także zakazujących eutanazji. Ostatecznie przyjęto 70 ustaw. W przygotowanie niektórych z nich zaangażowali się prawnicy związani z AUL. Opiniowali oni co najmniej 86 projektów pro life w 32 stanach.  
 
Organizacja Americans United for Life pracuje nad przewodnikiem dla legislatorów. Ma on zawierać 43 modele projektów ustaw w różnym zakresie ograniczających dostęp do aborcji i eutanazji. Prawnicy z AUL pracują także nad przykładowymi projektami ustaw, ograniczającymi finasowanie aborcji, sterylizacji i antykoncepcji w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego,  do wykupienia którego – zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku ustawą prezydencką Afordable Care – zostali zobowiązani wszyscy Amerykanie. 
 
 
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
 
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!