USA: w zeszłym roku przyjęto 70 ustaw broniących życie

2012-01-26 00:00:00
USA: w zeszłym roku przyjęto 70 ustaw broniących życie

Organizacja Americans United for Life (AUL) opublikowała ranking stanów, w których zaproponowano i przyjęto najwięcej projektów legislacyjnych broniących życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Prym wiedzie Oklahoma. Tuż za nią są: Pensylwania, Nebraska i Arkansas. 

Z rankingu wynika, iż w najmniejszym stopniu życie chronią przepisy w stanach Waszyngton, Kalifornia, Hawaje, Vermont, i Montana. Znacznie poprawiła się sytuacja w Arizonie, Indianie, Kansas, Karolinie Północnej i Utah.
Dyrektor generalny AUL dr Charmaine Yoest po analizie danych z radością podkreślił, że wiele legislatur stanowych wprowadziło i wciąż wprowadza szereg zmian prawnych, które ostatecznie mają unieważnić decyzję SN z 1973 r. 39 lat temu, sędziowie rozpatrujący sprawę Roe przeciw Wade, uznali aborcję za „prawo” kobiet. Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych uśmiercono ponad 54 mln dzieci poczętych.  
 
Rok 2011 był wg AUL „rokiem przełomowym dla obrony życia”. W 47 stanach rozważano w sumie 460 inicjatyw legislacyjnych, ograniczających w różnym stopniu dostęp do aborcji, a także zakazujących eutanazji. Ostatecznie przyjęto 70 ustaw. W przygotowanie niektórych z nich zaangażowali się prawnicy związani z AUL. Opiniowali oni co najmniej 86 projektów pro life w 32 stanach.  
 
Organizacja Americans United for Life pracuje nad przewodnikiem dla legislatorów. Ma on zawierać 43 modele projektów ustaw w różnym zakresie ograniczających dostęp do aborcji i eutanazji. Prawnicy z AUL pracują także nad przykładowymi projektami ustaw, ograniczającymi finasowanie aborcji, sterylizacji i antykoncepcji w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego,  do wykupienia którego – zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku ustawą prezydencką Afordable Care – zostali zobowiązani wszyscy Amerykanie. 
 
 
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!