USA: wezwanie do walki z profanacją Najświętszego Sakramentu

2009-05-06 00:00:00

Przedstawiciele katolickiej diecezji Providence w stanie Rhode Island w USA wzywają kapłanów i wiernych do obrony Eucharystii przed osobami, które dokonują publicznych aktów znieważenia Ciała Chrystusa. Akty profanacji coraz częściej są filmowane i umieszczane w Internecie.

Ks. Michael Najim, dyrektor ds. powołań w Providence, mówi w rozmowie z katolickim pismem diecezjalnym o jednym z ostatnich aktów zbezczeszczenia Najświętszego Sakramentu, dokonanym przez wykładowcę college'u, który przebił konsekrowaną hostię zardzewiałym gwoździem, a następnie wyrzucił do śmieci. Ksiądz podkreśla, że tego typu zdarzenia powinny wzbudzać odrazę u wszystkich katolików oraz u każdego człowieka dobrej woli.

Zdaniem duchownego w takiej sytuacji kapłan powinien zaoferować odprawienie Mszy św. ekspiacyjnej za tego typu profanacje i wszelkie akty znieważające Najświętszy Sakrament.

Jako kapłani powinniśmy także głosić prawdę o Eucharystii i zachęcać ludzi by wzrastali w miłości i czci dla Naszego Pana w Najświętszym Sakramencie. Powinniśmy zachęcać wiernych, by poświęcali czas na adorację przed Najświętszym Sakramentem, i modli się za tych, którzy znieważają Eucharystię – mówi ks. Najim.

W październiku ub.r. Bill Donohue, kierujący Ligą Katolicką, wezwał właścicieli YouTube do usuwania ze strony filmów zawierających akty profanacji Eucharystii. – W sierpniu zdjęto z portalu film wideo, przedstawiający nastolatka, który oddaje mocz na pomnik ku czci ofiar holokaustu na greckiej wyspie Rodos. Katolicy zasługują na ten sam rodzaj wrażliwości, i dlatego prosimy, by serwis YouTube wycofał te pozbawione skrupułów filmy. Jest to właściwe nie tylko z punktu widzenia moralnego, lecz jest także w zgodzie z zasadami polityki portalu – napisał wtedy Donohue.

Dzięki kampanii Ligi Katolickiej oraz organizacji America Needs Fatima (Ameryka Potrzebuje Fatimy) wiele z obrazoburczych klipów zdjęto z sieci. Jednak w tym samym czasie zaczęły się pojawiać nowe. Na niektórych konsekrowane hostie wrzucane są do toalety, podawane do zjedzenia zwierzętom, rozdrabniane w mikserze lub przebijane pistoletem do gwoździ.

Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.