USA: zmiany, które mają opóźnić służbę jawnych pederastów w armii

2011-05-26 00:00:00

Komisja ds. woskowych Izby Reprezentantów przyjęła poprawki do ustawy budżetowej departamentu obrony, które opóźnią wprowadzenie do armii jawnych homoseksualistów.

Chociaż prezydent Barack Obama uchylił ustawę, zakazującą służby w armii jawnym pederastom i lesbijkom (tzw. polityka „don’t ask, don’t tell”), w większości republikańscy kongresmeni zaproponowali wprowadzenie poprawki do ustawy budżetowej, która ma opóźnić wycofywanie się z tej polityki.

Po długiej i momentami bardzo zajadłej debacie, kongresmeni ostatecznie przyjęli klauzulę, która zobowiązuje wszystkich czterech szefów sił wojskowych do potwierdzenia, że odwołanie polityki „don’t ask, don’t tell” nie będzie miało wpływu na zdolność operacyjną wszystkich sił wojskowych. Poprawkę zaproponował republikanin Duncin Hunter z Kalifornii.

Dotychczas, wymagano takiego potwierdzenia, jedynie od prezydenta, sekretarza obrony i szefa połączonych sił.

- Chcę, żeby wszyscy szefowie podpisali się pod ustawą, uchylającą obowiązywanie polityki „don’t ask, don’t tell” – mówił Hunter. Dodał, że Obama nigdy nie służył w wojsku, szef połączonych sztabów, Mike Mullen nigdy nie walczył bezpośrednio na polu bitwy, a sekretarz obrony, Robert Gates jest politycznym nominatem. - Ja i inni w tej Izbie mamy większe doświadczenie w bezpośredniej walce niż ci, którzy odwołali politykę „don’t ask, don’t tell”. – stwierdził Hunter.

Obama podpisał ustawę o uchyleniu zakazu służby w armii jawnych homoseksualistów w grudniu ub. roku. Ostateczne miała ona wejść w życie po 60 dniach od złożenia pod nią podpisu prezydenckiego i podpisu sekretarza obrony oraz szefa połączonych sztabów. Mieli oni zbadać, czy odwołanie zakazu wpłynie na gotowość bojową armii. Zarówno Gates, jak i Mullen zaakceptowali decyzję prezydenta. Zalecili też rozpoczęcie specjalnych szkoleń dla dowódców oddziałów na temat tego, w jaki sposób należy traktować osoby homoseksualne.

Komisja przyjęła także przepis, który zabrania wykorzystywania obiektów wojskowych do przeprowadzania tzw. ślubów tej samej płci i nie pozwala na udział w tego typu „uroczystościach” pracownikom departamentu obrony.

We wtorek dowództwo marynarki wojennej nagle odwołało swoją decyzję, która pierwotnie zezwalała - a nawet zobowiązywała kapelanów wojskowych - do udzielania „ślubów” osobom tej samej płci.

Komisja w środę zatwierdziła również poprawkę kongresmen Vicky Hartzler, która wzmocniła pozycję tradycyjnego małżeństwa w armii. Poprawka definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Fox News podaje, że chociaż są to korzystne zmiany, jest mało prawdopodobne, aby zostały zaakceptowane przez Senat, w większości złożony z demokratów.

Źródło: FoxNews.com, AS
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.