W. Brytania: Izba Lordów nie ograniczyła możliwości dokonywania aborcji

2008-01-31 00:00:00

Izba Lordów większością 89 głosów przeciw 22 odrzuciła projekt poprawki ograniczającej możliwość zabicia dziecka nienarodzonego z powodu podejrzenia wad genetycznych. Bardziej skandaliczny od samego wyniku głosowania był jedynie język, w jakim prowadzono debatę, oraz argumentacja niektórych parów odmawiających człowieczeństwa nienarodzonym jeszcze dzieciom – ocenia „Nasz Dziennik”.


- Uważam, że w najlepszym interesie przedwcześnie urodzonych dzieci, które nie są zdolnymi do życia ludźmi, leży, aby zostały poddane aborcji, my zaś musimy kierować się ich dobrem -
stwierdziła w swoim wystąpieniu lady Molly Christine Meacher. W podobnym duchu wypowiadali się również inni, w tym m.in. lady Jennifer Louise Tonge, lady Patricia Lesley Hollis oraz lord David Garfield Davies.

- Byłam w Izbie Lordów i oglądałam tę debatę. Muszę przyznać, że jej poziom był szokujący, podobnie jak i sposób, w który członkowie Izby Lordów wypowiadali się na temat dzieci upośledzonych, negując ich człowieczeństwo - powiedziała w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Emilia Klepacka z brytyjskiej organizacji The Catholic Union broniącej praw człowieka. - Był to dla mnie najbardziej szokujący aspekt tej całej debaty - podkreśliła.

Decyzja Izby Lordów jest wynikiem permanentnego przesuwania granic moralnych. Jeżeli zezwala się na stosowanie procedur zapłodnienia in vitro i tym samym deprecjonuje godność istoty ludzkiej, trudno później spodziewać się zachowania wobec niej szacunku – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Źródło: Nasz Dziennik
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.