W. Brytania: łamanie sumień lekarzy-przeciwników aborcji

2008-04-01 00:00:00
W. Brytania: łamanie sumień lekarzy-przeciwników aborcji

Brytyjska Izba Lekarska (General Medical Council) piętnuje obrońców życia – donosi „Nasz Dziennik”. Gazeta informuje, że zgodnie z dokumentem wydanym przez GMC, wszyscy lekarze będą zmuszeni do zrezygnowania z własnych przekonań w prowadzonej przez siebie praktyce zawodowej w sytuacji, kiedy pacjent domaga się "usług medycznych".

Medycy, którzy sprzeciwiają się aborcji i zapłodnieniom in vitro, zostali zobligowani do wywieszenia informacji o tym, iż nie wykonują niektórych "usług medycznych", na specjalnych plakatach umieszczonych na drzwiach gabinetów. Niedopilnowanie tego obowiązku będzie równoznaczne z utratą licencji – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Przed gabinetami lekarzy, którzy z przyczyn moralnych i religijnych odmawiają zabijania dzieci poczętych, mają być również dostępne informujące o tym ulotki.

John Smeaton, dyrektor Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Dzieci Nienarodzonych, stwierdził, że jedyną reakcją szanujących ludzkie życie lekarzy na powyższe zarządzenie powinien być "pokojowy ruch oporu". Nowe rozporządzenia dotykają przede wszystkim ginekologów oraz psychiatrów. Obowiązują one również studentów medycyny – informuje „NDz”.

"Zabrania się, by osobiste poglądy na temat pacjenta wypaczały ocenę jego potrzeb klinicznych" - oświadczyła Brytyjska Izba Lekarska w wydanych przez siebie wskazaniach dla lekarzy. Dotyczy to m.in. takich cech pacjenta, jak płeć, styl życia, status małżeński, rasa, religia czy orientacja seksualna.

"Zabrania się narzucania pacjentowi swoich własnych poglądów lub powodowania zmartwienia niewłaściwym lub niedelikatnym wyrażaniem religijnych, politycznych czy innych wierzeń lub poglądów" - czytamy w dalszej części dokumentu. Zapis ten w zasadzie odbiera lekarzowi prawo do odwiedzenia kobiety od zamiaru zabicia swojego poczętego dziecka. "Lekarzowi nie wolno wywierać na pacjenta nacisku, aby wytłumaczył lub uzasadnił swoje poglądy".

Źródło: „Nasz Dziennik”
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.