W. Brytania: mundurkowe spódnice dyskryminują... transseksualistów

2010-03-03 00:00:00
W. Brytania: mundurkowe spódnice dyskryminują... transseksualistów

Brytyjska Komisja ds. Równości i Praw Człowieka opublikowała raport, w którym krytykuje noszenie przez uczennice szkół gimnazjalnych mundurków, składających się m.in. ze spódnic, gdyż mogą one „dyskryminować dziewczynki, które czują się chłopcami”.

Nowa komisja w raporcie składającym się z 68 stronic stwierdziła, że typowe dla danej płci ubrania mogą dyskryminować transseksualne dziewczynki i naruszać ich prawa. „Uczennice, które urodziły się jako dziewczynki z zaburzeniami płci doświadczają wielkiego dyskomfortu zmuszane do noszenia stereotypowej odzieży dla dziewcząt tj. spódnice” – czytamy w raporcie.

Komisja ds. Równości i Praw Człowieka jest opiniotwórczym organem rządowym powołanym do życia w 2007 r. na mocy ustawy równościowej z 2006 r. Ostatnio komisja skupia się przede wszystkim na sporządzaniu raportów i doradzaniu w sprawie przyznania praw i równego traktowania, już nie tylko pederastów, ale także osób transseksualnych. Choć przedstawiciele komisji w specjalnym komunikacie kierowanym do mediów podkreślili, że nie zakazuje ona noszenia spódnic w szkołach, to jednak należy się spodziewać, że grupa nadgorliwych urzędników skrzętnie zastosuje się do zaleceń tego organu.

Komisja doradza instytucjom publicznym, w tym ministerstwom, władzom samorządowym, radom szkolnym i szpitalom, mówiąc im, jak mają postępować, by nie łamać przepisów ustawy równościowej, gwarantującej równe traktowanie nie tylko pederastów i lesbijek, ale także osób transseksualnych.

Rzecznik komisji stwierdził, że dyrektorzy szkół mogą zwolnić niektóre uczennice z obowiązku noszenia spódnic, zezwalając np. muzułmankom na noszenie spodni. Zgodnie z prawem szkoły mają starać się unikać dyskryminacji opartej na rasie, religii, płci, niepełnosprawności oraz „orientacji seksualnej”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.