W. Brytania: mundurkowe spódnice dyskryminują... transseksualistów
2010-03-03 00:00:00
Brytyjska Komisja ds. Równości i Praw Człowieka opublikowała raport, w którym krytykuje noszenie przez uczennice szkół gimnazjalnych mundurków, składających się m.in. ze spódnic, gdyż mogą one „dyskryminować dziewczynki, które czują się chłopcami”.
Nowa komisja w raporcie składającym się z 68 stronic stwierdziła, że typowe dla danej płci ubrania mogą dyskryminować transseksualne dziewczynki i naruszać ich prawa. „Uczennice, które urodziły się jako dziewczynki z zaburzeniami płci doświadczają wielkiego dyskomfortu zmuszane do noszenia stereotypowej odzieży dla dziewcząt tj. spódnice” – czytamy w raporcie.
Komisja ds. Równości i Praw Człowieka jest opiniotwórczym organem rządowym powołanym do życia w 2007 r. na mocy ustawy równościowej z 2006 r. Ostatnio komisja skupia się przede wszystkim na sporządzaniu raportów i doradzaniu w sprawie przyznania praw i równego traktowania, już nie tylko pederastów, ale także osób transseksualnych. Choć przedstawiciele komisji w specjalnym komunikacie kierowanym do mediów podkreślili, że nie zakazuje ona noszenia spódnic w szkołach, to jednak należy się spodziewać, że grupa nadgorliwych urzędników skrzętnie zastosuje się do zaleceń tego organu.
Komisja doradza instytucjom publicznym, w tym ministerstwom, władzom samorządowym, radom szkolnym i szpitalom, mówiąc im, jak mają postępować, by nie łamać przepisów ustawy równościowej, gwarantującej równe traktowanie nie tylko pederastów i lesbijek, ale także osób transseksualnych.
Rzecznik komisji stwierdził, że dyrektorzy szkół mogą zwolnić niektóre uczennice z obowiązku noszenia spódnic, zezwalając np. muzułmankom na noszenie spodni. Zgodnie z prawem szkoły mają starać się unikać dyskryminacji opartej na rasie, religii, płci, niepełnosprawności oraz „orientacji seksualnej”.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.