Brytyjska instytucja, sprawująca nadzór nad organizacjami charytatywnymi (Firs-Tier Tribunal of the Charity Commission) odrzuciła odwołanie katolickiej placówki adopcyjnej Catholic Care, nie zezwalając jej na zmianę statutu. Katolicka agencja adopcyjna chciała wprowadzić zapis, dzięki któremu nie musiałaby przekazywać dzieci do adopcji parom osób tej samej płci.
Catholic Care toczyła walkę od czasu przyjęcia przepisów równościowych w 2007 r., podobnie jak jedenaście innych placówek. Wszystkie, za wyjątkiem Catholic Care już dawno musiały zaprzestać działalności, albo zerwać swoje związki z Kościołem Katolickim.
Latem ub. roku Charity Commission odrzuciła proponowane przez Catholic Care zmiany w statucie. We wrześniu ub. roku placówka odwołała się od tej decyzji, argumentując, że poprawka do ustawy równościowej przyjęta na początku ub. roku, w rzeczywistości pozwala organizacjom charytatywnym na niestosowanie się do przepisów ustawy równościowej, jeśli „dążą one do osiągnięcia słusznego celu”.
Prawnicy katolickiej organizacji argumentowali, że zmuszenie jej do akceptacji homoseksualnych żądań, przyczyni się do wydatnego uszczuplenia funduszy, przekazywanych przez organizacje kościelne na działalność charytatywną. Mówili, że placówka będzie musiała być zamknięta, przez co ucierpią dzieci, które potrzebują rodzin zastępczych.
Pod koniec roku rzecznik Catholic Care stwierdził: – Uważamy, że mamy bardzo mocne podstawy do odwołania i jesteśmy przekonani, że mamy słuszność.
Przemawiając przed komisją, rozpatrującą apelację, ks Arthur Roche, biskup Leeds, przekonywał, że tak, jak nie wymaga się od Kościoła, aby błogosławił homoseksualne związki, tak samo nie powinno się wymagać od stowarzyszeń kościelnych i agencji adopcyjnych, by świadczyły usługi dla homoseksualistów.
Tymczasem przedstawiciele komisji odpowiadali, że czym innym jest prywatny kult, w ramach, którego mieści się błogosławieństwo, a czym innym działalność publiczna organizacji charytatywnej, która nie może nikogo dyskryminować.
Prawnicy Catholic Care badają ostatnie orzeczenie i szukają możliwości ponownego odwołania się.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy