W. Brytania: para chrześcijańska, która nie akceptuje homoseksualizmu, walczy o prawo do adopcji

2010-11-02 00:00:00
W. Brytania: para chrześcijańska, która nie akceptuje homoseksualizmu, walczy o prawo do adopcji

Para chrześcijańska, której samorząd lokalny w Derby odmówił prawa do adopcji dzieci, ze względu na poglądy dotyczace homoseksualizmu, wniosła sprawę do Sądu Najwyższego w Nottingham. Postępowanie w tej sprawie właśnie się rozpoczęło.

W interesie pary chrześcijańskiej występuje prawnik z Christian Legal Centre. Rzecznik organizacji, wypowiadając się dla prasy, był wyraźnie oburzony. – Niedługo będzie tak, że lokalny samorząd zadecyduje, że chrześcijanie nie będą mogli opiekować się najbardziej potrzebującymi dziećmi w społeczeństwie, tylko ze względu na brak akceptacji homoseksualizmu – mówił.

W lutym 2008 r. para Eunice i Owen Johns z Derby złożyli pozew w sądzie okręgowym przeciw władzom samorządowym, które odmówiły im prawa do opieki nad dziećmi adoptowanymi, gdyż powiedzieli, że nie zamierzają mówić dzieciom o „homoseksualizmie jako alternatywnym stylu życia”, który można zaakceptować. Ponadto para zapowiedziała, że jako chrześcijanie będą regularnie zabierać dzieci do kościoła w niedzielę. Sąd okręgowy uznał, że małżeństwo Johnsonów może czuć się dyskryminowane ze względu na przekonania religijne.

Występująca w obronie pary Christian Legal Centre zwróciła się do sądu o ponowne rozpatrzenie sprawy odmowy prawa do adopcji dzieci przez władze samorządowe w Derby, argumentując, że para wcale nie jest „homofobiczna”, tylko wierzy, że seks pozamałżeński jest zły, a małżeństwo może istnieć jedynie pomiędzy mężczyzną i kobietą. Wcześniej Johnsonowie pełnili rolę rodziców zastępczych dla prawie 20 dzieci. 

W sprawę wmieszała się organizacja homoseksualna Stonewall, która stwierdziła, że władze podjęły „rozsądną decyzję”, gdyż dzieci nie powinny trafić do rodziców kierujących się uprzedzeniami wobec pederastów i lesbijek. Prawniczka Johnsonów odpowiada, że są oni bardzo dobrymi kandydatami na rodziców zastępczych, a istniejące badania wyraźnie pokazują, że dzieci najlepiej rozwijają się w rodzinie złożonej z kobiety i mężczyzny, pozostających w stabilnym związku.

Sąd musi zadecydować, czy chrześcijańska para, mająca tradycyjne poglądy na etykę seksualną „nadaje się” do wychowywania dzieci adoptowanych.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.