W. Brytania: para chrześcijańska, która nie akceptuje homoseksualizmu, walczy o prawo do adopcji

2010-11-02 00:00:00
W. Brytania: para chrześcijańska, która nie akceptuje homoseksualizmu, walczy o prawo do adopcji

Para chrześcijańska, której samorząd lokalny w Derby odmówił prawa do adopcji dzieci, ze względu na poglądy dotyczace homoseksualizmu, wniosła sprawę do Sądu Najwyższego w Nottingham. Postępowanie w tej sprawie właśnie się rozpoczęło.

W interesie pary chrześcijańskiej występuje prawnik z Christian Legal Centre. Rzecznik organizacji, wypowiadając się dla prasy, był wyraźnie oburzony. – Niedługo będzie tak, że lokalny samorząd zadecyduje, że chrześcijanie nie będą mogli opiekować się najbardziej potrzebującymi dziećmi w społeczeństwie, tylko ze względu na brak akceptacji homoseksualizmu – mówił.

W lutym 2008 r. para Eunice i Owen Johns z Derby złożyli pozew w sądzie okręgowym przeciw władzom samorządowym, które odmówiły im prawa do opieki nad dziećmi adoptowanymi, gdyż powiedzieli, że nie zamierzają mówić dzieciom o „homoseksualizmie jako alternatywnym stylu życia”, który można zaakceptować. Ponadto para zapowiedziała, że jako chrześcijanie będą regularnie zabierać dzieci do kościoła w niedzielę. Sąd okręgowy uznał, że małżeństwo Johnsonów może czuć się dyskryminowane ze względu na przekonania religijne.

Występująca w obronie pary Christian Legal Centre zwróciła się do sądu o ponowne rozpatrzenie sprawy odmowy prawa do adopcji dzieci przez władze samorządowe w Derby, argumentując, że para wcale nie jest „homofobiczna”, tylko wierzy, że seks pozamałżeński jest zły, a małżeństwo może istnieć jedynie pomiędzy mężczyzną i kobietą. Wcześniej Johnsonowie pełnili rolę rodziców zastępczych dla prawie 20 dzieci. 

W sprawę wmieszała się organizacja homoseksualna Stonewall, która stwierdziła, że władze podjęły „rozsądną decyzję”, gdyż dzieci nie powinny trafić do rodziców kierujących się uprzedzeniami wobec pederastów i lesbijek. Prawniczka Johnsonów odpowiada, że są oni bardzo dobrymi kandydatami na rodziców zastępczych, a istniejące badania wyraźnie pokazują, że dzieci najlepiej rozwijają się w rodzinie złożonej z kobiety i mężczyzny, pozostających w stabilnym związku.

Sąd musi zadecydować, czy chrześcijańska para, mająca tradycyjne poglądy na etykę seksualną „nadaje się” do wychowywania dzieci adoptowanych.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!