W. Brytania: pomoc społeczna opłaca prostytutki
2010-08-20 00:00:00

Brytyjskie ośrodki socjalne „pomagają” osobom niepełnosprawnym „godnie żyć, proponując im usługi erotyczne” – ujawniły ostatnio media. Jak donosi gazeta „The Sunday Telegraph”, program opłacany z pieniędzy podatników, realizowany jest na Wyspach od czasów rządu labourzystowskiego. W ten sposób podatnicy dopłacają do utrzymania klubów nocnych, internetowych serwisów randkowych, turystyki erotycznej itp.
Jak się okazuje, wielu urzędników nie widzi w tym nic złego, że przykładowo młodym ludziom mającym np. problemy psychiczne proponuje się darmowy wyjazd do Holandii do tamtejszych domów publicznych.
Program, który wciąż jest realizowany, powstał jeszcze za czasów rządów labourzystowskich i ma kosztować 520 mln funtów. Nosi on nazwę „Programu transformacji opieki społecznej dla dorosłych”. Początkowo był promowany jako program mający pomóc w zapewnieniu mobilności ludziom starszym i niepełnosprawnym. W dokumencie opublikowanym w 2007 r. możemy jednak przeczytać, że „głównym jego celem jest wprowadzenie radykalnej reformy usług socjalnych, pozwalających ludziom żyć własnym życiem, tak jak tego pragną... i promowanie ich własnych potrzeb niezależności, dobrobytu i godności”.
Władze samorządowe czterech miast przyznały się do opłacania osób świadczących usługi erotyczne dla niepełnosprawnych klientów. Przedstawiciele Rady Miejskiej w Trafford wyznali, że nie widzą niczego zdrożnego w tym, aby wydawać pieniądze z funduszu przeznaczonego na pomoc dla niepełnosprawnych na wszelkiego rodzaju „usługi, które nie są nielegalne”. Z kolei przedstawiciele władz w Knowsley zapowiedzieli, że będą badać każdy przypadek budzący kontrowersje.
Zdaniem organizacji, która zajmuje się wynajdywaniem osób chętnych do świadczenia usług erotycznych dla niepełnosprawnych, 53 proc. ośrodków pomocy społecznej w Wielkiej Brytanii realizuje założenia „Programu transformacji opieki społecznej”, opłacając osoby chętne, w tym: striptizerki, masażystów, prostytutki itp. do świadczenia usług erotycznych dla osób niepełnosprawnych.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025