W. Brytania: skarga na rządową instytucję w sprawie hybryd ludzko-zwierzęcych
2008-04-11 00:00:00
Dwie brytyjskie organizacje chrześcijańskie złożyły pozew przeciwko rządowej instytucji, która ich zdaniem bezprawnie wspiera badania naukowe prowadzące do powstawania hybryd ludzko-zwierzęcych - donosi amerykańska agencja katolicka "CWNews".
2 kwietnia światowa prasa informowała, że naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle - przenosząc ludzkie DNA do krowiej komórki jajowej, której własne jądro zostało usunięte - stworzyli pierwsze w Wielkiej Brytanii embriony ludzko-zwierzęce.
Stało się to możliwe dzięki uzyskaniu pozwolenia od brytyjskiego Urzędu Regulacji Sztucznego Zapłodnienia i Embriologii (HFEA). Tymczasowe licencje na stworzenie hybryd otrzymały w styczniu tego roku dwie grupy genetyków. Przedstawiciele Chrześcijańskiego Centrum Prawnego i grupy Comment on Reproductive Ethics postanowili zaskarżyć decyzje rządowej organizacji przed sądem.
Według skarżących, istniejące obecnie prawo brytyjskie zabrania tworzenia embrionów, łączących ludzkie i zwierzęce tkanki. Zdaniem adwokatów organizacji, związanych z ruchem ochrony życia, HFEA "wyprzedził i dokonał uzurpacji woli parlamentu", który dopiero pracuje nad wprowadzaniem odpowiedniej ustawy w tej sprawie.
W pozwie podnosi się także, że HFEA może przyznawać licencje na klonowanie ludzkich zarodków, jeśli jest to niezbędne z punktu widzenia naukowego. Tymczasem - jak zauważają przeciwnicy takich eksperymentów - tworzenie embrionalnych hybryd nie jest konieczne, gdyż pozyskane z nich komórki macierzyste można otrzymać innymi środkami. Działacze pozarządowych organizacji chrześcijańskich uważają też, że aktualne badania naukowe dowodzą, iż prace nad hybrydami nie doprowadzą do żadnych praktycznych korzyści.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.