W. Brytania: ustawa ”hate crime” z furtką na krytykę homoseksualizmu

2008-05-09 00:00:00
W. Brytania: ustawa ”hate crime” z furtką na krytykę homoseksualizmu

Niższa izba parlamentu brytyjskiego głosowała we wtorek wieczorem – stosunkiem głosów 338 „za” do 126 „przeciw” – za wycofaniem poprawki do ustawy „hate crime”, pozwalającej na krytykę homoseksualnego stylu życia. O odrzucenie poprawki zabiegali aktywiści homoseksualni z organizacji Stonewall, którzy chcą przede wszystkim uniemożliwić duchownym głoszenie chrześcijańskiej nauki moralnej na ten temat. Jednak, w środę wyższa Izba Lordów głosowała za utrzymaniem zapisu, dopuszczającego swobodę wypowiedzi w tej kwestii. Ze względu na ustawowe ograniczenia czasowe Izba Gmin zmuszona została do zachowania poprawki – donosi LifeSiteNews.com.

Poprawka stanowi m.in.: „Aby uniknąć jakichkolwiek wątpliwości, dyskusja lub krytyka na temat zachowania lub praktyk seksualnych, bądź też namawianie osób do powstrzymania się od nich lub zmiany takiego zachowania lub praktyk nie powinna być uznawana jako grożenie lub zamierzone nawoływanie do nienawiści”.

Konserwatysta Andrew Selous, kandydat na stanowisko ministra pracy i spraw socjalnych z gabinetu cieni ostrzegał w Izbie Gmin, że chociaż wszyscy są zgodni co do tego, że nikt nie powinien być źle traktowany z powodu stylu życia jaki wiedzie, to jednak są osoby, które wskutek krytyki homoseksualizmu spotkały się z szykanami, na które zezwala obecne prawo.

Emerytowany hierarcha kościoła anglikańskiego i arcybiskup Kościoła katolickiego, przedstawiciel wspólnoty muzułmańskiej i znany publicysta byli przesłuchiwani przez policję, a kiedy tak się dzieje ludzie zaczynają się obawiać o naturę naszego społeczeństwa. Musimy utrzymać niezbędną wolność wypowiedzi, jednocześnie unikając ranienia i niepokoju, którego ani wy, ani ja nie chcemy być świadkami – stwierdził Selous.

Z kolei Nick Herbert, również konserwatysta przewidywany na stanowisko ministra sprawiedliwości powiedział: – Nie jesteśmy tu po to, aby głosować nad kwestiami gustu. Decydujemy o tym, czy w ramach prawa karnego nie powinno się dopuścić do wyrażania opinii. Zauważył on, że zapis który dopuszcza krytykę powinien być zachowany, ponieważ stanowi on rozsądne zabezpieczenie.

Prace nad ustawą „hate crimes” zostały zakończone. Przewiduje ona m.in. karę pozbawienia wolności do lat siedmiu za nakłanianie do nienawiści ze względu na orientację seksualną. Wpływowa organizacja Stonewall uważa ją za swój wielki sukces.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.