W. Brytania: zamiast aborcji upowszechnienie adopcji

2011-07-07 00:00:00
W. Brytania: zamiast aborcji upowszechnienie adopcji

Nastolatki i kobiety, które zaszły w niechcianą ciążę powinny być zachęcane do urodzenia dziecka i oddania go do adopcji - przekonuje nowy doradca brytyjskiego rządu, Martin Narey.

Narey, dopiero co mianowany na stanowisko doradcy rządu w zakresie adopcji, opublikował specjalny raport na temat brytyjskiego systemu adopcyjnego i zaproponował przyjęcie dziewiętnastu poprawek, ulepszających jego funkcjonowanie.

„Adopcja powinna być trzecią opcją obok aborcji i utrzymania dziecka. Jest to postawa, która musi być rozwijana”– stwierdził w swoim raporcie były szef Służby Więziennej, który kierował także przez pewien czas największą w Wielkiej Brytanii palcówką adopcyjną.

Malejące zainteresowanie adopcją dzieci z placówek państwowych zmusiły rząd brytyjski do powołania Nareya, któremu powierzono zadanie ulepszenia systemu.

Od 1970 roku liczba dzieci adoptowanych z domów dziecka spadła z ponad 20 tys. rocznie do około 3 tys. obecnie. W ubiegłym roku zaledwie 70 dzieci poniżej jednego roku życia zostało przyjętych przez rodziny zastępcze w  porównaniu z 4 tys. w 1976 roku.

Narey zamierza ulepszyć system poprzez ułatwienia w zakresie oddawania dzieci do adopcji imigrantom i osobom starszym oraz zmiany postawy wobec samej adopcji, która postrzegana jest przez społeczeństwo brytyjskie bardzo negatywnie. Uznaje się, że adopcja jest swoistą inżynierią społeczną. Średnia klasa wychowuje dzieci robotników.

Doradca rządu zamierza zachęcać pracowników socjalnych - by zamiast bez powodu odbierać dzieci młodocianym matkom - przekonywali je, że potrafią sprostać wyzwaniu, przed którym stają i im w tym pomagali.

Doradca rządu chce także zająć się ponad 60 tys. dzieci z domu dziecka, które już ukończyły szkoły, ale nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, pozwalających podjąć pracę i często z tego powodu wkraczają na ścieżkę przestępczą. Jego zdaniem „to jedna z najbardziej poszkodowanych grup w Wielkiej Brytanii, której oferuje się marginalną pomoc”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.