W cztery oczy o aborcji, małżeństwie i rodzinie
2008-04-17 00:00:00
Centra prasowe zarówno Watykanu jak i Białego Domu ujawniły, że podczas prywatnego spotkania prezydenta George’a W. Busha z papieżem Benedyktem XVI w Gabinecie Owalnym w Białym Domu, rozmawiano m.in. o „obronie i promocji prawa do życia” oraz o „małżeństwie i rodzinie” – donosi portal LifeSiteNews.com.
Prezydent Bush w imieniu wszystkich Amerykanów powitał Ojca Świętego, składając mu jednocześnie najlepsze życzenia urodzinowe i dziękując za duchowe oraz moralne kierownictwo dla całej rodziny ludzkiej. Prezydent życzył Papieżowi wielu sukcesów w czasie pielgrzymki oraz przemówienia, które ma być wygłoszone na forum ONZ. Wyraził także swoją wdzięczność za to, że Ojciec Święty odwiedzi strefę „Grand Zero” w Nowym Jorku.
Ojciec Święty wraz z prezydentem USA poruszyli w czasie spotkania trwającego 45 minut wiele tematów, które są przedmiotem zainteresowania zarówno Stolicy Apostolskiej, jak i Stanów Zjednoczonych, łącznie z moralnymi oraz religijnymi kwestiami, takimi jak: „poszanowanie ludzkiej godności, obrona i wspieranie prawa do życia, małżeństwa i rodziny, edukacja przyszłych pokoleń, prawa człowieka oraz wolność religijna”, jak również kwestie dotyczące zwalczania ubóstwa i chorób na świecie, w szczególności zaś w Afryce.
Obaj przywódcy zgodnie potępili i odrzucili terroryzm, który manipuluje religią dla usprawiedliwienia niemoralnych i brutalnych aktów, godzących w niewinnych. Obaj zwrócili uwagę na konieczność zwalczania terroryzmu przy pomocy odpowiednich środków, tak by szanować godność człowieka.
Wiele czasu poświęcono na rozmowę o sytuacji na Bliskim Wschodzie, w szczególności kwestii rozwiązania konfliktu palestyńsko-izraelskiego, by oba te państwa mogły żyć obok siebie pokojowo. Mówili o konieczności wspierania niezależności i suwerenności Libanu oraz wyrazili troskę o Irak, w szczególności zaś troskę o wspólnoty chrześcijańskie tam zamieszkujące. Obaj przywódcy mają nadzieję na rychłe uregulowanie sytuacji w tym regionie.
W czasie spotkania nie zapomniano również poruszyć spraw dotyczących regionu Ameryki Łacińskiej, w szczególności zaś problemu położenia imigrantów latynoskich. Papież ujął się za nimi, zwracając uwagę na konieczność opracowania skoordynowanej polityki imigracyjnej, prosząc o ich ludzkie traktowanie i uwzględnienie dobra ich rodzin.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.