W dobie bezrobocia w USA przybędzie 230 tys. urzędników

2011-09-29 00:00:00
W dobie bezrobocia w USA przybędzie 230 tys. urzędników


Amerykańska administracja powiększy się o kolejne 230 tys. urzędników. Jest to konieczne, by zrealizować zalecenia Agencji Ochrony Środowiska (EPA) w zakresie redukcji gazów cieplarnianych. Internauci drwią, że prezydent znalazł sposób na walkę z bezrobociem.

230 tys. urzędników znajdzie zatrudnienie w Agencji Ochrony Środowiska. Agencja przyjęła nowe regulacje w zakresie redukcji gazów cieplarnianych, które – jak zauważają eksperci – są „absurdalne" w zastosowaniu i „niemożliwe do zrealizowania" w narzuconym przez nią terminie, tj. do 2016 r. Nowi urzędnicy będą kosztować podatników amerykańskich 23 mld dol.

EPA chce uregulować emisję gazów cieplarnianych poprzez ustawę Clean Air Act, mimo że prawo nie daje jej do tego odpowiednich uprawnień. Regulacje EPA są zaskarżane przez prywatnych przedsiębiorców, którzy twierdzą, że tego typu przepisy muszą być zatwierdzone przez kongres, a nie przyjęte i wdrażane w życie przez jedną z agend rządowych.

EPA chce zmusić właścicieli firm, by nie przekraczali ustalonych progów emisji gazów cieplarnianych. Po przekroczeniu tych progów firmy mają obowiązek złożyć do agencji odpowiedni wniosek z prośbą o udzielenie zezwolenia na kontynuację działalności. Jeśli EPA wygra toczącą się w sądzie batalię o to, by mogła narzucić nowe regulacje w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych wszystkim przedsiębiorcom, wówczas należy się spodziewać, że liczba firm, które zostaną zobowiązane do przestrzegania nowych wytycznych wzrośnie niesamowicie – z około 14 tys. obecnie do ponad 6 milionów.

Koszty wdrożenia nowych przepisów, poza armią nowych urzędników, których trzeba będzie utrzymać, będą znacznie wyższe.

Już teraz Amerykanie oburzeni są tym, że stale zwiększa się liczba urzędników, podczas gdy drastycznie maleje zatrudnienie w firmach. Od stycznia 2008 roku do połowy 2010 roku zatrudnienie w sektorze prywatnym straciło 7,9 milionów osób, podczas gdy w sektorze publicznym pracę znalazło 590 tys. osób.

Źródło: „The Daily Caller”, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.