W Lublinie i Krakowie nie wstydzą się Jezusa

2011-10-19 00:00:00
W Lublinie i Krakowie nie wstydzą się Jezusa


Akcja „Nie wstydzę się Jezusa” rozszerza swój zasięg. W sobotę, 14 października wolontariusze MT1033 uczestniczyli w dwóch masowych imprezach. Pierwszą było Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie, drugą koncert Andrzeja Kołakowskiego, który miał miejsce w Lublinie.

Około 600 osób biorących udział w 11 międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej pod hasłem "Nie wstydzę się Chrystusa" obejrzało multimedialną prezentację działalności wolontariatu MT1033. Wszyscy otrzymali breloki, a ich zapas użyty został do przeprowadzonej jeszcze tego samego dnia akcji ewangelizacji ulicznej na krakowskim Rynku.


Młodzi rozdawali breloki krakowianom i turystom. Przez przypadek natrafili na marsz ateistów i agnostyków, który zagłuszyli radosnym śpiewem i zmusili do opuszczenia rynku (relacja ze zdarzenia). Udowodnili, że bliskie im są słowa "nie wstydzę się Jezusa".

Tego samego dnia mieszkańcy Lublina, wzięli udział w koncercie barda patriotycznego Andrzeja Kołakowskiego. Głównym organizatorem imprezy było Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Koncert rozpoczął się występem młodego wykonawcy poezji śpiewanej Antoniego Kamińskiego, członka Sekcji Rycerskiej Lepanto.

Następnie Andrzej Kołakowski zaprezentował kilkanaście własnych utworów m.in. "Epitafium dla Majora Ognia", "Sąd nad Panem Bogiem", "Inka", "Gdy się dla was skończy wojna" oraz "Rozstrzelana armia". W przerwie, uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać krótkiego wystąpienia jednego z przedstawicieli Krucjaty Młodych. Wystąpienie można obejrzeć tutaj.

Na zakończenie koncertu wszyscy zebrani zostali obdarowani brelokami akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Łącznie rozprowadzono 400 breloków.

Źródło: MT1033.pl
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.