W obronie współczesnych młodzianków

2011-12-30 00:00:00
W obronie współczesnych młodzianków

28 grudnia Kościół katolicki obchodził Święto Młodzianków Męczenników, wspomnienie męczeńskiej śmierci betlejemskich dzieci zamordowanych z rozkazu Heroda. Z tej okazji organizacje wspierające życie zorganizowały marsze w obronie życia nienarodzonych. Manifestowano m.in. w Rzeszowie oraz Siedlcach.

Już po raz ósmy mieszkańcy Rzeszowa maszerowali w obronie życia, manifestując swoje przywiązanie do wartości jaką stanowi rodzina. Złączeni w modlitwie, w intencji osób cierpiących z powodu odrzucenia życia, wyruszyli o 17.00 sprzed Pomnika Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu w Rzeszowie. Mszę Świętą o 18.30 w Bazylice ojców Bernardynów poprzedził program artystyczny, poświęcony obronie życia. Uczestnicy marszu modlili się także w intencji antyaborcyjnych zmian w polskim ustawodawstwie.

Wśród uczestników Marszu nie zabrakło ludzi młodych: harcerzy, diakonów Ruchu Światło – Życie. „Wśród młodych ludzi panuje kult pieniądza, temat życia to często temat tabu. Dlatego my, młodzi ludzie wierzący powinniśmy na ten temat głośno mówić i manifestować swoje postawy choćby przez udział w takim marszu” – mówili uczestnicy manifestacji.

W Siedlcach maszerowano już po raz 14. Po Eucharystii w parafii pw. św. Teresy uczestnicy marszu przeszyli ulicami miasta do parafii pw. bł. Męczenników Podlaskich. Jest to prosty a jednocześnie zdecydowany znak opowiadania się za właściwym szacunkiem wobec życia i respektowaniem jego godności od poczęcia aż do naturalnej śmierci – powiedział ks. bp Zbigniew Kiernikowski.

Marsze w obronie życia odbyły się także w Białej Podlaskiej, Włodawie i Łukowie a także Ełku. Manifestacje obrońców w dniu Święta Młodzianków Męczenników były organizowane również za granicą m.in. w Budapeszcie i Brukseli.

Źródło: Kai, IAR, e-Rozmowy o Dobrej Nowinie
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.