Walijscy duchowni skrytykowali skandaliczną propozycję lewicowego polityka

2008-02-08 00:00:00


Walijscy duchowni krytykują pomysł jednego z parlamentarzystów Partii Pracy, który zasugerował, by dystrybucja darmowych prezerwatyw i porady na temat życia seksualnego dla dzieci z podstawówki objęły przede wszystkim te regiony, gdzie liczba ciąż wśród nieletnich jest największa, czyli Walię. Chris Bryant, reprezentujący w brytyjskim parlamencie walijskie hrabstwo miejskie Rhondda na południu kraju, uważa, że najlepszym sposobem przeciwdziałania „niechcianym ciążom” wśród młodzieży, będzie wysyłanie na ich 11. urodziny specjalnych broszur dotyczących wiedzy o seksie.


Zdaniem przedstawicieli Kościoła katolickiego propozycje parlamentarzysty są w rzeczywistości przyzwoleniem na rozpoczęcie aktywności seksualnej przez dzieci. Ks. prałat Brian Kinrade z kościoła p.w. św. Teilo w Tenby uważa, że rozdawanie dzieciom prezerwatyw jest sprzeczne z prawem i stanowi zachętę do uprawiania seksu w młodym wieku. – To rozpaczliwa odpowiedź, która pomniejsza wartość i możliwości dzieci. Problem ciąż wśród nastolatek dotyczy nie edukacji, ale niskiej samooceny dzieci – powiedział duchowny w rozmowie z portalem "TotalCatholic".

Ks. John Owen, duszpasterz z Cardiff University, również twierdzi, że powinno się szukać innych rozwiązań niż zaproponowane przez Brytana. Jego zdaniem wysoki wskaźnik ciąż wśród nieletnich ma związek z biedą, gdyż dotyczy głównie tych obszarów Walii, gdzie skala ubóstwa jest największa. Za przykład rejonów, w których wskaźnik takich ciąż jest znacznie większy niż w innych rejonach kraju, podaje społeczności żyjące w dolinach - składające się w dużej mierze z dawnych rodzin górniczych lub związanych z upadłymi zakładami przemysłowymi.


Według danych za 2005 roku na 1000 walijskich dziewczyn w wieku 15-19 lat około 44 było w ciąży. W Anglii odsetek ten był nieco mniejszy (41.3).


Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.