Waszyngton: referendum w sprawie ”małżeństw” osób tej samej płci nie będzie

2010-07-16 00:00:00

Sąd Apelacyjny w Waszyngtonie D.C. orzekł, że mieszkańcy miasta nie mają prawa wypowiedzieć się w powszechnym referendum w sprawie uznania tzw. małżeństw osób tej samej płci zawartych w innych stanach. Za zakazem opowiedziało się 5 sędziów, przeciwnych temu było 4. Skład sędziowski orzekł, że wypowiadanie się w tej sprawie przez obywateli byłoby poważnym naruszeniem praw pederastów i lesbijek.

Decyzja Sądu Apelacyjnego kończy, a właściwie brutalnie zamyka długą batalię podjętą przez koalicję Stand 4 Marriage DC, złożoną z przedstawicieli  środowisk religijnych, którym przewodził Harry Jackson z Hope Christian Church. Koalicjanci domagali się poddania pod głosowanie w referendum kwestii uznawania tzw. małżeństw homoseksualnych.

W maju ub. roku 13 członków Rady Miejskiej w stołecznym Waszyngtonie głosowało za uznaniem tzw. małżeństw tej samej płci zawieranych w innych stanach USA. Po tej decyzji koalicja Stand 4 Marriage zaapelowała o zorganizowanie referendum. Jednak ich propozycja była blokowana na każdym kroku zarówno przez biurokratów, jak i przez samych sędziów, którzy twierdzili, że podanie tej kwestii pod powszechne głosowanie w referendum stanowiłoby naruszenie praw homoseksualistów.

W czerwcu 2009 r. Rada Etyki Wyborów w Waszyngtonie postanowiła, że kwestia uznawania „małżeństw” tej samej płci nie może być przedmiotem referendum, gdyż zezwolono by w ten sposób na dyskryminację, która jest zakazana w ustawie o prawach człowieka.

15 grudnia 2009 r. Rada Miasta przyjęła ustawę, która zalegalizowała „małżeństwa” osób tej samej płci w Waszyngtonie, a także pozwala na uznawanie takich „małżeństw” zawartych w innych stanach. Za jej przyjęciem głosowało 11 członków Rady a przeciw było tylko 2. Prawo weszło w życie 3 marca tego roku.

W styczniu Sąd najwyższy D.C. podtrzymał decyzję Rady Etyki Wyborów Waszyngtonu. Teraz Sąd apelacyjny również przychylił się do niej powtarzając, że nie można zorganizować referendum w tej sprawie, gdyż doszłoby do dyskryminacji i naruszenia praw homoseksualistów zagwarantowanych w ustawie o prawach człowieka.

Z oczywistych względów homoseksualiści nie chcieli dopuścić do referendum, gdyż jak sami się przekonali, wszędzie tam, gdzie odbyło się referendum w sprawie uznania tzw. małżeństw tej samej płci, obywatele wypowiedzieli się przeciw nim.

Mieszkańcy Waszyngtonu mogli się więc przekonać, co w gruncie rzeczy oznacza liberalna demokracja i jakie tak naprawdę mają prawa.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.