Waszyngton zamierza przyjąć prawo o homo-małżeństwach

2012-01-31 00:00:00
Waszyngton zamierza przyjąć prawo o homo-małżeństwach

Senacka komisja wstępnie zaakceptowała projekt ustawy o „homo-małżeństwach” w stanie Waszyngton. Wg obserwatorów, projekt najprawdopodobniej zostanie przyjęty przez senatorów stanowej legislatury jeszcze w tym tygodniu. 

Gdyby tak się stało, Waszyngton będzie siódmym stanem w USA, który zezwoli na zawieranie „małżeństw” parom tej samej płci. Inicjatywę, oprócz kongresmenów, popiera także gubernator Chris Gregoire. 
 
Projektowi ostro sprzeciwiają się wspólnoty religijne. Pastor Joseph Fuiten z kościoła ewangelickiego zauważa, że dyskryminuje ona instytucje religijne, sprzeciwiające się redefinicji małżeństwa jako związku dwóch kobiet lub dwóch mężczyzn. Projekt ustawy, chociaż stwierdza, że osoby duchownej nie będzie można zmusić do udzielania ślubów parom pederastów czy lesbijek, to jednak przewiduje także zakaz dyskryminacji i wprowadza nowy rozdział prawa „antydyskryminacyjnego” do ustawodawstwa stanowego.
 
Zgodnie z projektem, zakaz dyskryminacji będzie dotyczył udostępniania lokali, kaplic czy usług świadczonych przez podmioty religijne dla par tej samej płci, pragnących zawrzeć związek małżeński.(sic!) 
 
Projektodawca ustawy, Republikanin Jamie Pederson przyznał, że celowo użyto w niej pewnych sformułowań, by zmusić podmioty religijne do udostępniania swoich lokali i kaplic homoseksualistom. 

W dniu debaty na projektem ustawy, w stanowym Kongresie w poniedziałek, zgromadzili się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy nowego prawa. National Organization for Marriage w zeszłym tygodniu zapowiedziała, że w przypadku wejścia ustawy w życie, rozpocznie kampanię na rzecz przeprowadzenia referendum. 
 
Legalizacja „małżeństw” osób tej samej płci już doprowadziło do licznych postępowań prawnych, w których homoseksualiści skarżą instytucje religijne. Sąd w stanie New Jersey orzekł kilka dni temu, że chrześcijański dom rekolekcyjny musi zezwolić parze lesbijek na zorganizowanie „ślubu” na terenie swojej nieruchomości. (sic!)

 
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!