Watykański wysłannik przy ONZ: przestańcie traktować wielodzietność jak wielki problem

2011-04-15 00:00:00
Watykański wysłannik przy ONZ: przestańcie traktować wielodzietność jak wielki problem


Stały wysłannik Watykanu przy ONZ wezwał we wtorek organ międzynarodowy do rezygnacji z polityki, która „traktuje wielodzietność jak coś, czego należy się raczej obawiać, a nie pochwalać” i zaprzestania marginalizacji ubogich jako „nieistotnych podmiotów", których populacja powinna zostać zmniejszona.

Abp Francis Chullikatt, nuncjusz apostolski i stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ powiedział, że polityka tej instytucji musi być ukierunkowana na wspieranie rodziny, a zatem "wspieranie nowej etyki dla rozwoju".

Niestety, podczas wielu dyskusji toczonych obecnie, w dalszym ciągu pokutuje fałszywe przekonanie, że wobec wzrostu liczby ludności na świecie, sam akt przekazywania życia jest postrzegany jako coś, czego należy się obawiać, a nie pochwalać – mówił abp Chullikatt.

– Takie myślenie opiera się na radykalnym indywidualizmie, które widzi rozrodczość jako towar, który musi być regulowany i ulepszany w celu wspierania większej efektywności rynku i rozwoju – zauważył hierarcha.

Abp Chullikatt podkreślił, że należy szanować przyrodzoną godność każdej osoby ludzkiej i działać w jej obronie. Dodał także, że tzw. teoria negatywnego wpływu przeludnienia na środowisko, nie została potwierdzona naukowo. 

Arcybiskup skrytykował raport Sekretarza Generalnego ONZ, który sugeruje, że zbyt duża dzietność w krajach rozwijających się jest problemem, który trzeba wyeliminować. Nazwał to „tragiczną teorią", zgodnie z którą „cierpienie ubogich tego świata można złagodzić poprzez wyeliminowanie ludzi biednych”.

Hierarcha stanął w obronie niezbywalnej godności ludzkiej tych osób oraz wezwał wspólnotę międzynarodową do udzielania pomocy, która pozwoli im w pełni realizować swój potencjał.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!