Watykański wysłannik przy ONZ: przestańcie traktować wielodzietność jak wielki problem

2011-04-15 00:00:00
Watykański wysłannik przy ONZ: przestańcie traktować wielodzietność jak wielki problem


Stały wysłannik Watykanu przy ONZ wezwał we wtorek organ międzynarodowy do rezygnacji z polityki, która „traktuje wielodzietność jak coś, czego należy się raczej obawiać, a nie pochwalać” i zaprzestania marginalizacji ubogich jako „nieistotnych podmiotów", których populacja powinna zostać zmniejszona.

Abp Francis Chullikatt, nuncjusz apostolski i stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ powiedział, że polityka tej instytucji musi być ukierunkowana na wspieranie rodziny, a zatem "wspieranie nowej etyki dla rozwoju".

Niestety, podczas wielu dyskusji toczonych obecnie, w dalszym ciągu pokutuje fałszywe przekonanie, że wobec wzrostu liczby ludności na świecie, sam akt przekazywania życia jest postrzegany jako coś, czego należy się obawiać, a nie pochwalać – mówił abp Chullikatt.

– Takie myślenie opiera się na radykalnym indywidualizmie, które widzi rozrodczość jako towar, który musi być regulowany i ulepszany w celu wspierania większej efektywności rynku i rozwoju – zauważył hierarcha.

Abp Chullikatt podkreślił, że należy szanować przyrodzoną godność każdej osoby ludzkiej i działać w jej obronie. Dodał także, że tzw. teoria negatywnego wpływu przeludnienia na środowisko, nie została potwierdzona naukowo. 

Arcybiskup skrytykował raport Sekretarza Generalnego ONZ, który sugeruje, że zbyt duża dzietność w krajach rozwijających się jest problemem, który trzeba wyeliminować. Nazwał to „tragiczną teorią", zgodnie z którą „cierpienie ubogich tego świata można złagodzić poprzez wyeliminowanie ludzi biednych”.

Hierarcha stanął w obronie niezbywalnej godności ludzkiej tych osób oraz wezwał wspólnotę międzynarodową do udzielania pomocy, która pozwoli im w pełni realizować swój potencjał.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.