We Francji też dyskryminują katolicką telewizję

2012-02-02 00:00:00
We Francji też dyskryminują katolicką telewizję

Sprawa dyskryminacji TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji nie jest wyjątkiem w Europie. Francuska katolicka stacja KTO ma podobne trudności w otrzymaniu częstotliwości w TNT (Télévision Numérique Terrestre), naziemnej telewizji cyfrowej. Ubiega się o nią już od 2002 roku!

 

W marcu Wyższa Rada Audiowizualna – odpowiednik KRRiT – ponownie ma zająć się rozdzieleniem dodatkowych częstotliwości. Wśród trzydziestu stacji starających się o sześć miejsc w multipleksie po raz kolejny jest katolicka telewizja KTO.

 

Dużo będzie zależeć od tego, na ile stacja zmodyfikowała swoją ofertę, by rozszerzyć ją na większą liczbę odbiorców - mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Marc Baudriller, autor książki "Les Réseau Catho” i inicjator internetowej akcji "My chcemy KTO". Wejście na antenę krajową umożliwiłoby KTO zwiększenie apeli o dotacje i ofiary, tak jak dzieje się to już podczas niedzielnej emisji "Jour du Seigneur" na France 2. Od lat funkcjonuje też w ten sposób katolicka stacja Canao Nova w Brazylii.

 

Wśród internetowych wpisów komentujących tę sprawę, przeważają te, które wskazują że Francja wciąż jest przewrażliwiona na punkcie laickości. Co byłoby, gdyby kandydatura KTO została zaakceptowana. Co wtedy powiedzą nasi bracia Żydzi lub muzułmanie? Ponadto KTO to stacja, która nie kryje swojej nazwy: "catho", to w zasadzie oznacza ewangelizację. Kto na to się zgodzi?" - napisał internauta Christophe.

 

10 lat bojów KTO o miejsce w cyfrowym multipleksie nie nastraja optymizmem. Telewizja założona została przez śp. kardynała Lustigera, który osobiście starał się o wpuszczenie telewizji do TNT. Po drugiej decyzji odmownej, w 2004 roku, zorganizowano internetową akcję „My chcemy KTO”. Akcja spotkała się z niebywałym odzewem widzów tej telewizji. Pod protestem o przyznanie częstotliwości podpisało się wówczas 150 tys. internautów. To również nie przyniosło oczekiwanego skutku.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!