Węgry pod pręgierzem unijnych lewaków

2012-02-17 00:00:00
Węgry pod pręgierzem unijnych lewaków


Parlament Europejski potępił zmiany polityczne na Węgrzech. Jak informuje „Nasz Dziennik”, za dokumentem głosowali socjaliści (S&D), liberałowie (ALDE), Zieloni i komuniści z GUE. Przeciwko byli Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (ECR) oraz eurosceptyczna Europa Wolności i Demokracji (EFD). Natomiast największa frakcja Europejskiej Partii Ludowej (EPP) podzieliła się, chociaż większość była przeciw.

Europarlamentarzyści obradowali nad trzema projektami rezolucji dotyczącej sytuacji na Węgrzech. Jeden z nich, autorstwa ECR, wyrażał poparcie dla zmian zachodzących w państwie rządzonym przez Viktora Orbána, chwalił rząd węgierski za sprawne prowadzenie reform oraz za uchwalenie wyrażającej słuszne oczekiwania narodu konstytucji. EPP, do której należy Fidesz Orbána, złożyła propozycję bardziej umiarkowaną. Dokument wyrażał zaniepokojenie sporami wokół Węgier, ale wprost nie oceniał negatywnie zachodzących w nich zmian. Obydwa te projekty zostały odrzucone. Przegłosowano radykalne, zaproponowane przez lewicę, potępienie obecnej władzy na Węgrzech. Przyjęty tekst powtarza większość zarzutów lewicy wobec rządu Viktora Orbána. Mowa jest o rzekomym osłabieniu demokracji, niezależności sądów, mediów, banku centralnego itd.

Po głosowaniu Ryszard Czarnecki (ECR) zauważył, że obecny rząd węgierski posiada ogromne poparcie w parlamencie krajowym, a Fidesz w wyborach w 2010 r. uzyskał najlepszy wynik ze wszystkich partii obecnie rządzących w krajach UE.

Źródło: „Nasz Dziennik”

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!