Wielka Brytania: modlitwa o uzdrowienie chorych na celowniku urzędników

2012-03-09 00:00:00
Wielka Brytania: modlitwa o uzdrowienie chorych na celowniku urzędników

Organizacja popularyzująca modlitwę za osoby ciężko i nieuleczalno chore przykuła uwagę ateistycznej blogerki. Zainterweniowali urzędnicy.

Healing on the Streets - Bath, brytyjska organizacja skupiająca protestantów prowadzących regularne modlitwy o uzdrowienie, wzbudziła poważne kontrowersje. Spotkania grupy modlitewnej odbywały się regularnie nieopodal średniowiecznego opactwa w Bath i - zdaniem członków grupy - modlitwa przynosiła efekty w postaci uzdrowień z chorób i fizycznych dolegliwości. Tak też zaczęto promować te spotkania. Opracowane plakaty przykuły uwagę lokalnej blogerki i ateistki  Hayley Stevens, która złożyła skargę do brytyjskiej agencji zajmującej się przestrzeganiem prawa reklamowego. 

Według ateistki, chrześcijanie zachęcający do modlitwy oferują chorym "fałszywą nadzieję". Advertising Standards Authority (ASA) uznało zarzuty blogerki i zakazało grupie z Bath posługiwania się informacjami o rzekomych uzdrowieniach. Według urzędników, roszczenia charyzmatyków "nie mogą być potwierdzone" i są "nieodpowiedzialne". Podstawą uznania skargi wniesionej przez blogerkę była? lektura strony internetowej grupy. Zgodnie z decyzją ASA, w materiałach promocyjnych chrześcijanie nie mogą się odwoływać do kwestii medycznych.

Wywołało to zdecydowanie krytyczną reakcję charyzmatyków. W specjalnym oświadczeniu zauważyli, że ASA zażądała od nich podpisania specjalnej lojalki, uznającej ograniczenia w  popularyzowaniu ich "tradycyjnych przekonań religijnych". Odpowiedź na to, co robimy, była w przeważającej mierze pozytywna i trudno nam zrozumieć próbę ASA - komentują przedstawiciele Healing on the Streets. - Nasza strona internetowa po prostu prezentuje nasze przekonanie i opisuje niektóre z doświadczeń - dodają.

Charyzmatycy z Bath zapowiedzieli odwołanie od decyzji. Mimo nagłośnienia nieprzychylności urzędników i części mediów nie zaprzestaną modlitwy za chorych.

Źródło: dailymail.co.uk
mat
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.