Wielka Brytania: nie wolno leczyć homoseksualistów, nawet jeśli sami tego chcą

2012-03-14 00:00:00
Wielka Brytania: nie wolno leczyć homoseksualistów, nawet jeśli sami tego chcą

Brytyjska psychoterapeutka, Lesley Pilkington, która odważyła się leczyć pederastów i lesbijki, chcących porzucić swoje skłonności, ubolewa nad tym, że wspólnoty religijne zbyt rzadko mówią o grzesznym zachowaniu homoseksualnym. 

Pilkington toczy batalię sądową z lobby homoseksualnym, a także z Brytyjskim Stowarzyszeniem Poradnictwa i Psychoterapii (BACP), które zarzuciło jej naruszenie zasad etyki zawodowej i zobowiązało do ponownego przejścia szkolenia z "rozwoju zawodowego".
 
BACP orzekło, że Pilkington pozwoliła, aby jej "osobiste uprzedzenia i poglądy na temat gejowskiego stylu życia oraz orientacji seksualnej ... miały szkodliwy wpływ na relacje zawodowe". Zdaniem władz Stowarzyszenia, nawet jeśli klient wyraźnie domaga się fachowej pomocy, mającej przyczynić się do przezwyciężenia skłonności homoseksualnych, to psychoterapeuta musi mu odmówić, gdyż "zgoda na prośbę klienta, chcącego terapii, redukującej pociąg seksualny do osób tej samej płci, nie jest w jego najlepszym interesie". Pilkington zaskarżyła decyzję BACP. Wspiera ją Chrześcijańskie Centrum Prawne. 
 
Terapeutka w rozmowie z portalem LifeSiteNews.com podkreśliła, iż wspólnoty religijne w Wielkiej Brytanii "bardzo rzadko mówią o grzechu, a już w szczególności na temat zachowania homoseksualnego, które również jest grzechem." 
 
Jej zdaniem wspólnoty wyznaniowe i terapeuci oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych dostosowali swoje postępowanie do żądań lobby homoseksualnego. Z tego powodu nie są w stanie lub po prostu nie chcą oferować pomocy pederastom i lesbijkom, pragnącym porzucić dotychczasowy tryb życia. 
 
Jej zdaniem, zarówno Słowo Boże na temat grzesznego postępowania homoseksualnego, jak również medyczna prawda na temat destrukcyjnego stylu życia pederastów i lesbijek, są marginalizowane.  
Piklingotn podkreśliła, że wraz z grupą kolegów i koleżanek terapeutów podjęła działania, zmierzające do zmiany świadomości społecznej w kwestii marginalizacji religii, oraz przeszkód napotykanych przez pederastów i lesbijki, chcących porzucić swoje skłonności i grzeszny tryb życia. 
 

Źródło: Federation Pro Europa Christiana, AS.
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.