The British Pregnancy Advisory Service (BPAS) zapowiedziała właśnie, że w okresie świątecznym będzie zachęcać do zaopatrywania się w tzw. antykoncepcję awaryjną. Kobiety będą mogły zamawiać pigułki poronne telefonicznie, rejestrując się wcześniej na stronie internetowej i odbywając 15-minutową konsultację z dyżurną pielęgniarką z ośrodka aborcyjnego.
Organizacja przyznała, że trudno będzie uniknąć sytuacji, w której pigułki poronne dotrą do nastolatek. Mogą one bowiem kłamać, podając swój wiek podczas rozmowy telefonicznej. Pigułki poronne w Wielkiej Brytanii dostępne są bez recepty dla kobiet powyżej 16. roku życia.
Andrew Lansley, minister zdrowia, powiedział wczoraj, że wolałby, aby pigułki były wydawane po spotkaniu kobiety z pielęgniarką. – Idealnie byłoby, gdyby pigułka udostępniana była tylko po odbyciu przez kobietę porady bezpośrednio twarzą w twarz z pielęgniarką – przekonywał. Lansley podkreślił, że „antykoncepcja doraźna jest przeznaczona do użytku w nagłych przypadkach, a nie na co dzień”. Nie zamierza jednak interweniować w sprawie „akcji świątecznej” BPAS.
Wielu Brytyjczyków nie ukrywa oburzenia pomysłem BPAS. Są oni przekonani, że inicjatywa stowarzyszenia zostanie wykorzystana przez nastolatki, które będą wprowadzać w błąd pielęgniarki, informując o swoim wieku. Akcja ta sprzyja dalszej „seksualizacji” młodych ludzi, wzrostowi „niechcianych ciąż” i szerzeniu się chorób przenoszonych drogą płciową.
Rzecznicy BPAS tłumaczą, że akcja będzie prowadzona w okresie świątecznym, kiedy większość aptek i przychodni nie pracuje.
Tzw. antykoncepcja awaryjna jest dostępna bez recepty w brytyjskich aptekach dla kobiet powyżej 16. roku życia od 2001 r. W ubiegłym roku wydano ponad 250 tysięcy dawek pigułek wczesnoporonnych. Ostatnie badania wykazały jednak, że w wyniku upowszechnienia tego typu „antykoncepcji”, wcale nie udało się zmniejszyć liczby „niechcianych ciąż”.
BPAS to stowarzyszenie promujące aborcję i antykoncepcję. Posiada ono sieć ośrodków aborcyjnych w całym kraju.
Michaela Aston, działaczka pro-life, jest oburzona nowym pomysłem aborcjonistów. Stwierdza, że nowa usługa pozwoli nastolatkom uzyskać pigułkę w łatwy sposób, tak jak zamawia się pizzę. Nie ma złudzeń, że dziewczyny będą kłamać, mówiąc o swoim wieku, gdyż BPAS nie może skutecznie weryfikować ich danych.
– Gdy pigułkę po raz pierwszy dopuszczano do użytku w Wielkiej Brytanii, zapewniano nas, że będzie ona stosowana tylko w wyjątkowych okolicznościach i będzie wydawana tylko na receptę. A w tej chwili jest normalnie wprowadzana do obrotu – zauważył Norman Wells, dyrektor Family Education Trust.
W ub. roku przeprowadzono w Wielkiej Brytanii 189 574 aborcje. To o 0,3 proc. więcej niż w 2009 r. i o 8 proc. więcej niż w 2000 r. U dziewcząt poniżej 16. roku życia wykonano 3718 aborcji. 12 742 aborcje dokonały dziewczęta w wieku 16 i 17 lat, a 21 809 „zabiegów” przeprowadzono u kobiet w wieku 18 i 19 lat.
Źródło: „The Daily Telegraph”, AS
Komentarz PiotrSkarga.pl:
Oto kolejna potworna twarz cywilizacji śmierci – Święta Bożego Narodzenia, podczas których medytujemy nad żłóbkiem, w którym widzimy maleńkiego Zbawiciela wraz z Jego Niepokalaną Matką, stają się pretekstem do rozpowszechniania śmiercionośnej tabletki wczesnoporonnej. Tak więc obok grozy mordowania najsłabszych w łonach matek, mamy tu jeszcze aspekt niemalże bluźnierczy.
Panie Jezu, który leżałeś w betlejemskim żłóbku, udziel naszemu światu łaski pokuty i nawrócenia!
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy