Wielka porażka pederastów w USA
2008-11-06 00:00:00
Przy okazji wyborów prezydenckich w trzech stanach USA zorganizowano referenda w sprawie przyjęcia do konstytucji stanowych poprawek, chroniących tradycyjne małżeństwo. W rezultacie głosowania w Kalifornii do konstytucji tego stanu zostanie wprowadzony zapis mówiący, że małżeństwo stanowi jedna kobieta i jeden mężczyzna. Na „małżeństwa” homoseksualistów nie zgodziły się także Arizona i Floryda – donosi portal LifeSiteNews.com.
Lobby homoseksualne poniosło dotkliwą porażkę. Pomimo zaangażowania ogromnych środków finansowych (ponad 70 mln dolarów), aktorów z Holywood, mediów, wielkich korporacji, polityków, sędziów, a nawet dyplomatów, nie udało się w Kalifornii odrzucić poprawki nr 8. Za poprawką głosowało 52 proc. wyborców, przeciw niej było 48 proc. Kalifornijczyków. W wyniku tego głosowania do konstytucji wprowadzony zostanie zapis następującej treści: „Jedynie małżeństwo pomiędzy mężczyzną a kobietą jest ważne lub uznawane w Kalifornii”.
Kalifornijczycy już raz opowiedzieli się za tradycyjnym małżeństwem w referendum w 2000 r., przegłosowując poprawkę nr 22 (61 proc. było za, a 38 proc. przeciw). Mimo tego Sąd Najwyższy zignorował wolę mieszkańców stanu i 15 maja tego roku zalegalizował „małżeństwa” pederastów. Od tego czasu tysiące par homoseksualnych zawarło „małżeństwa”, które nie zostaną unieważnione.
Sukces kalifornijskich obrońców tradycyjnego małżeństwa jest ogromny, gdyż Kalifornia jest miejscem, z którego emanują na cały kraj radykalne idee. Obrońcy poprawki małżeńskiej skupili się na informowaniu obywateli, odnośnie tego jaki wpływ będzie miała legalizacja „małżeństw” jednopłciowych przede wszystkim na system edukacyjny.
Na Florydzie za poprawką nr 2, chroniącą tradycyjne małżeństwo głosowało 60 proc wyborców. Poprawka ta stanowi: „Ponieważ za małżeństwo uznaje się legalny związek tylko pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą jako między mężem a żoną, żaden inny związek prawny, który jest traktowany jako małżeństwo lub jego konkretny odpowiednik z tego powodu nie może być ważny lub uznany”.
Co ciekawe, chociaż połowa wyborców na Florydzie głosowała za poprawką, chroniącą małżeństwo również połowa oddała głos na senatora Obamę, sprzeciwiającego się tej poprawce.
W Arizonie wyborcy opowiedzieli się za poprawką nr 102, stanowiącą, że „tylko związek jednego mężczyzny z jedną kobietą może być ważny lub uznawany za małżeństwo w tym stanie”. Poprawkę poparło 56,5 proc. wyborców. Przeciwnych było 43, 5 proc.
Mieszkańcy stanu Arizona już drugi raz wypowiadali się w sprawie legalizacji związków homoseksualnych. Dwa lata temu odrzucili poprawkę, która była sformułowana niejasnym językiem, a która miała zakazywać tzw. pseudo-małżeństw, jakimi są związki cywilne par homoseksualnych.
W sumie od 1998 r. 30 stanów uchwaliło prawo, uznające, że tylko para heteroseksualna może zawrzeć małżeństwo.
W tym roku odbywały się także referenda w sprawie legalizacji wspomaganego samobójstwa w Waszyngtonie, w sprawie pozwolenia na badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi w Michigan, a także w sprawie ograniczenia aborcji w Południowej Dakocie i Kolorado.
W Waszyngtonie wyborcy opowiedzieli się za przyjęciem ustawy o tzw. godnej śmierci, która pozwala lekarzom przepisywać środki przyspieszające śmierć, jeśli orzekną, że pacjent umrze w ciągu sześciu miesięcy. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 59 proc. wyborców, a przeciw było 41 proc.
Również tutaj zaangażowano ogromne środki finansowe. Dzięki wszechobecnym reklamom medialnym, ruchowi na rzecz legalizacji eutanazji w stanie udało się odnieść sukces. Obserwatorzy obawiają się, że wkrótce podobne ustawodawstwo zostanie zaakceptowane w innych stanach.
W stanie Michigan wyborcy opowiedzieli się za przyjęciem poprawki nr 2, która zezwala na prowadzenie badań na embrionalnych komórkach macierzystych. Poprawka stanowi, że embrion musi być zniszczony do 14 dni. Za poprawką opowiedziało się 52 proc. wyborców, a przeciw było 48 proc.
Poprawka tego typu nie pozwoli stanowej legislaturze na wprowadzenie jakichkolwiek zmian i regulacji w dziedzinie badań nad komórkami macierzystymi. Legislatorzy nie będą mogli przeciwstawić się klonowaniu ludzi, czy nawet leczeniu, które może okazać się szkodliwe dla pacjenta.
Nie udało się przegłosować poprawek w sprawie ograniczenia aborcji w Południowej Dakocie i w Kolorado.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.