Włącz się do walki o życie dzieci nienarodzonych w Luksemburgu!

2010-06-16 00:00:00
Włącz się do walki o życie dzieci nienarodzonych w Luksemburgu!

Federacja Pro Europa Christiana, której członkiem jest także Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi, zaangażowała się w obronę życia dzieci poczętych w Luksemburgu. Parlament tego kraju planuje zalegalizować aborcję na żądanie poprzez wprowadzenie do ustawy przyzwalającej na aborcję zapisu o możliwości „przerywania ciąży” ze wskazań społecznych. Federacja apeluje o zaangażowanie się w akcję protestacyjną i wysyłanie maili w tej sprawie.

Na stronie internetowej Federacji: http://www.sosvita.org/?lang=pl – utworzonej w celu walki o życie dzieci nienarodzonych – umieszczony został tekst protestu wystosowanego do członków Parlamentu Luksemburga. „Niniejszym gorąco protestujemy przeciw planowanej liberalizacji aborcji i żądamy: na początek – żadnego rodzaju wskazań do przeprowadzania aborcji! A w dalszym etapie – całkowitego zakazu wykonywania aborcji! Ma Pani /Pan/ wolny wybór: być katem nienarodzonych dzieci albo ich obrońcą. Nie zamieniaj się w kata!” – czytamy w apelu do parlamentarzystów.

Przyłącz się do akcji wysyłając protest! Do tej pory uczyniło tak ponad 18 tys. osób z różnych krajów.

Luksemburg obok Polski, Malty i Irlandii ma jedno z bardziej restrykcyjnych praw ograniczających dostęp do aborcji. Do 1978 r. tzw. przerywanie ciąży było tam całkowicie zakazane. Później wprowadzono możliwość uśmiercenia dzieci poczętych w pierwszych dwunastu tygodniach ciąży, gdy ta zagrażała życiu lub zdrowiu matki, gdy dziecko poczęte było silnie upośledzone oraz gdy ciąża była wynikiem gwałtu. Po 12 tygodniu ciąży aborcja jest możliwa tylko w przypadku zagrożenia życia kobiety lub z powodu ciężkiego upośledzenia płodu. Decyzję o przeprowadzeniu aborcji na wniosek matki podejmuje dwóch niezależnych lekarzy specjalistów.

Federacja Pro Europa Christiana ostrzega, że Parlament Luksemburga zamierza zliberalizować ustawę antyaborcyjną jeszcze przed 15 lipca br. Wraz z wprowadzeniem pojęcia tzw. „wskazań społecznych”, które będzie przyzwoleniem na aborcję na życzenie planuje się też zatwierdzenie obowiązkowego poradnictwa.
„Obowiązkowe poradnictwo nie powstrzyma rzezi nienarodzonych dzieci i jest tylko upozorowaniem dobrych intencji” – przestrzega Federacja.

Źródło: Federation Pro Europa Christiana, AS
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.