Włącz się do walki o życie dzieci nienarodzonych w Luksemburgu!

2010-06-16 00:00:00
Włącz się do walki o życie dzieci nienarodzonych w Luksemburgu!

Federacja Pro Europa Christiana, której członkiem jest także Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi, zaangażowała się w obronę życia dzieci poczętych w Luksemburgu. Parlament tego kraju planuje zalegalizować aborcję na żądanie poprzez wprowadzenie do ustawy przyzwalającej na aborcję zapisu o możliwości „przerywania ciąży” ze wskazań społecznych. Federacja apeluje o zaangażowanie się w akcję protestacyjną i wysyłanie maili w tej sprawie.

Na stronie internetowej Federacji: http://www.sosvita.org/?lang=pl – utworzonej w celu walki o życie dzieci nienarodzonych – umieszczony został tekst protestu wystosowanego do członków Parlamentu Luksemburga. „Niniejszym gorąco protestujemy przeciw planowanej liberalizacji aborcji i żądamy: na początek – żadnego rodzaju wskazań do przeprowadzania aborcji! A w dalszym etapie – całkowitego zakazu wykonywania aborcji! Ma Pani /Pan/ wolny wybór: być katem nienarodzonych dzieci albo ich obrońcą. Nie zamieniaj się w kata!” – czytamy w apelu do parlamentarzystów.

Przyłącz się do akcji wysyłając protest! Do tej pory uczyniło tak ponad 18 tys. osób z różnych krajów.

Luksemburg obok Polski, Malty i Irlandii ma jedno z bardziej restrykcyjnych praw ograniczających dostęp do aborcji. Do 1978 r. tzw. przerywanie ciąży było tam całkowicie zakazane. Później wprowadzono możliwość uśmiercenia dzieci poczętych w pierwszych dwunastu tygodniach ciąży, gdy ta zagrażała życiu lub zdrowiu matki, gdy dziecko poczęte było silnie upośledzone oraz gdy ciąża była wynikiem gwałtu. Po 12 tygodniu ciąży aborcja jest możliwa tylko w przypadku zagrożenia życia kobiety lub z powodu ciężkiego upośledzenia płodu. Decyzję o przeprowadzeniu aborcji na wniosek matki podejmuje dwóch niezależnych lekarzy specjalistów.

Federacja Pro Europa Christiana ostrzega, że Parlament Luksemburga zamierza zliberalizować ustawę antyaborcyjną jeszcze przed 15 lipca br. Wraz z wprowadzeniem pojęcia tzw. „wskazań społecznych”, które będzie przyzwoleniem na aborcję na życzenie planuje się też zatwierdzenie obowiązkowego poradnictwa.
„Obowiązkowe poradnictwo nie powstrzyma rzezi nienarodzonych dzieci i jest tylko upozorowaniem dobrych intencji” – przestrzega Federacja.

Źródło: Federation Pro Europa Christiana, AS
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.