Władze Madrytu nie zgadzają się na ateistyczne prowokacje w Wielkim Tygodniu

2011-04-14 00:00:00
Władze Madrytu nie zgadzają się na ateistyczne prowokacje w Wielkim Tygodniu


W dniu, w którym przez ulice hiszpańskich miast przeciągają pochody pokutników, w Madrycie miała się odbyć „pierwsza wielkoczwartkowa procesja ateistów” – donosi „Rzeczpospolita”. – To nie żadna procesja, tylko bluźnierstwo. A także zamach na wolność religijną Hiszpanów – oburza się w rozmowie z dziennikiem o. Manuel Bru. Dyrektor programów społeczno-religijnych hiszpańskiego Radia COPE, którego głównym udziałowcem jest episkopat, wyraża nadzieję, że władze stolicy nie dopuszczą do takiej prowokacji wobec katolików.

Władze Madrytu powiadomiły już organizatorów, że ateiści mogą sobie demonstrować, kiedy zechcą, ale nie w Wielkim Tygodniu. Happening ateistów w tak szczególnym czasie mógłby zdaniem ratusza doprowadzić do „zakłócenia porządku publicznego”. „Nie zgodzimy się w żadnym razie na kpiny godzące w wiarę i przekonania obywateli, bez względu na to czy są katolikami, czy wyznawcami innej religii” – głosi oświadczenie władz stolicy Hiszpanii.

Ateistyczna „procesja” w Wielki Czwartek to nie pierwsza próba sprowokowania katolików w Hiszpanii – przypomina „Rzeczpospolita”. Benedykta XVI, podczas zeszłorocznej pielgrzymki, na trasie przejazdu powitały – oprócz wiernych – pary ostentacyjnie całujących się osób homoseksualnych obojga płci. Przed wizytą papieża ateiści, obrońcy laicyzmu, homoseksualiści i feministki protestowali pod hasłem „Ja na ciebie nie czekam".

Dziennik przypomniał także prowokacje na uniwersytetach w Madrycie i w Barcelonie, gdzie intruzi zakłócali spokój studentom i wykładowcom modlącym się w uczelnianych kaplicach. Osoby obrażające z premedytacją uczucia religijne katolików twierdzą przy tym, że bronią zasad tolerancji i wolności jednostek – zauważa „Rz”.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.