Władze zezwoliły na antypapieską manifestację Madrycie

2011-08-10 00:00:00


Hiszpańskie władze zezwoliły na zorganizowanie w Madrycie, w przeddzień przyjazdu Benedykta XVI, marszu na rzecz bezwyznaniowości państwa. Odbędzie się on 17 sierpnia. Manifestacja, potocznie zwana „marszem antypapieskim”, ma być odpowiedzią na trwające tam równolegle obchody XXVI Światowego Dnia Młodzieży.

Jednak wbrew zamiarom organizatorów, pochód nie przejdzie głównymi ulicami hiszpańskiej stolicy, aby zakończyć się przy Puerta del Sol. Delegatura rządu na Madryt wyznaczyła trasę przemarszu w dzielnicy Lavapiés, tłumacząc że przestrzeń publiczna będzie zajęta w związku z ŚDM.

Według hiszpańskiego dziennika „ABC”, organizatorzy, wśród których jest Stowarzyszenie Ateistów i Wolnomyślicieli, zastanawia się, czy przyjąć zaproponowaną trasę.

Marsz poparli tzw. indignados (oburzeni), skupieni w Ruchu 15-M, od 15 maja koczujący w centralnych punktach Madrytu, przy Puerta del Sol i na Paseo del Prado. Przeciwstawiają się oni politycznemu establishmentowi, protestując pod hasłami: „Dlaczego rządzi rynek, skoro na niego nie głosowaliśmy?”, „Nie jesteśmy towarem w rękach polityków i bankierów”, „Nie my zaciągaliśmy długi. Nie my stracimy na bankructwie. Dlaczego to my musimy tak ostro zaciskać pasa?”, „Nie obcinać zasiłków!”, „Praca dla młodych!”, „Prawdziwa demokracja - już!”, „Skorumpowanych polityków – na galery!”, „Większa płaca minimalna!” itd. Mimo wielokrotnych zapewnień władz hiszpańskich, że nie partycypują w kosztach organizacji ŚDM, indignados protestują też przeciwko przeznaczaniu pieniędzy publicznych na działalność Kościoła.

Swoją demonstrację zamierzała także zorganizować w dniu przyjazdu papieża, 18 sierpnia, Fundacja Trójkąta na rzecz praw gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów. Miejscem zgromadzenia miał być plac Callao w centrum miasta, jednak władze jej to „odradziły”.

Źródło: KAI

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.