Włochy: Episkopat przypomina o adopcji jako alternatywie dla aborcji
2008-03-20 00:00:00
Kościół proponuje adopcję „niechcianych” dzieci jako alternatywę aborcji. Przypomniał o tym sekretarz generalny konferencji włoskich biskupów, prezentując 18 marca komunikat z obrad stałej rady episkopatu – informuje Radio Watykańskie. Bp Giuseppe Betori nawiązał do wyborów, które odbędą się we Włoszech w dniach 13-14 kwietnia.
Sekretarz episkopatu podkreśla, że włoski Kościół nie popiera żadnej konkretnej partii. Przypomina jednak swoim wiernym wartości, z których nie można rezygnować, a wśród nich na pierwszym miejscu obronę życia i rodziny.
Bp Giuseppe Betori zwrócił uwagę, że chrześcijanie od dwóch tysięcy lat bronią życia, dając na różne sposoby świadectwo sprzeciwu wobec aborcji. Rozgłośnia watykańska przypomina, że w dawnych wiekach, by ratować „niechciane” dzieci, pozostawiano je w kościołach przy kropielnicy. Później, zwłaszcza przy furtach klasztornych, zakładano obrotowe koła, gdzie można było włożyć niemowlę. Po odwróceniu koła, zachowując anonimowość, pociągano za dzwonek, by ktoś z klasztoru zajął się od razu dzieckiem. Wiele kobiet decydujących się dziś na aborcję ze względów ekonomicznych zmieniłoby zamiar, wiedząc, że mogą przekazać dziecko do adopcji.
Do wspomnianej przez sekretarza włoskiego episkopatu kościelnej tradycji wspomagania adopcji „niechcianych” dzieci nawiązuje się ostatnio również w Polsce. Powstają takie inicjatywy, jak np. „okno życia” w Krakowie czy „okienko nadziei” w Rzeszowie – informuje RW.
Radio Watykańskie
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.