Włochy: reklama eutanazji - ”terroryzm polityczny i kulturowy”

2010-11-12 00:00:00

Dwie włoskie lokalne stacje telewizyjne zamierzają wyemitować pro eutanazyjny spot. Pomysł emisji spotu to „terroryzm polityczny i kulturowy” oraz świadome zachęcanie do przestępstwa, bo eutanazja jest we Włoszech wyjęta spod prawa – skomentował te zapowiedzi dziennik biskupów „Avvenire”.

Za sprawą stoją Włoska Partia Radykalna i stowarzyszenie skupiające zwolenników eutanazji. Postanowiły one pokazać na antenie nadających na północy Włoch Telelombardii i Antenne 340-sekundowy spot wyprodukowany w Australii na zlecenie organizacji Exit International, która walczy o legalizację eutanazji na całym świecie – informuje „Rzeczpospolita”.

Mężczyzna siedzi na szpitalnym łóżku, mówiąc: „Życie to kwestia wyborów. Sam wybieram sobie samochód, koszule i fryzurę. Moja śmiertelna choroba nie jest moim wyborem. Teraz podjąłem ostateczną decyzję. Chcę, żeby rząd mnie wysłuchał”. W tle pokazuje się kobieta z medykamentami. Nietrudno się domyśleć, że to środki prowadzące do bezbolesnej śmierci, choć słowo „eutanazja” nie pada – czytamy w dzienniku.

Według dyrektora Telelombardii, stacja może pokazać spot pod warunkiem zgody Agcom, inspektoratu kontrolującego media z ramienia parlamentu. Jeśli Agcom uznałby, że spot godzi w obowiązujące we Włoszech prawo, ale mimo to zostałby wyemitowany, stacji groziłaby grzywna do 800 tys. euro.

„Rz” przypomina, że władze Australii zabroniły emisji tego spotu, natomiast został on pokazany bez przeszkód w Kanadzie.

Źródło: Rzeczpospolita
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!