Włochy: znany dziennikarz nawrócił się z islamu na katolicyzm

2008-03-25 00:00:00

Magdi Allam, włoski dziennikarz egipskiego pochodzenia, który w Wigilię Paschalną 22 marca przyjął chrzest z rąk Benedykta XVI, wyjaśnił tę decyzję na pierwszej stronie „Corriere della Sera”, którego jest zastępcą redaktora naczelnego - informuje  KAI. „Wczoraj wieczorem nawróciłem się na religię chrześcijańską i katolicką, wyrzekając się mojej poprzedniej wiary islamskiej” – pisze m.in. nowy wyznawca Chrystusa, który na bierzmowaniu przyjął imię Cristiano (chrześcijanin).

„Cud zmartwychwstania Chrystusa rozpromienił moją duszę, uwalniając ją od mroków przepowiadania, w którym nienawiść i nietolerancja w stosunku do «innego», potępionego bezkrytycznie jako «nieprzyjaciel», biorą górę nad miłością i poszanowaniem «bliźniego», który jest zawsze i w każdym razie «osobą»; podobnie jak mój umysł wyzwolił się od obskurantyzmu ideologii, która usprawiedliwia kłamstwo i obłudę, gwałtowną śmierć, prowadzącą do zabójstwa i samobójstwa, ślepe poddanie i tyranię, pozwalając mi przylgnąć do prawdziwej religii Prawdy, Życia i Wolności” – wyznał włoski dziennikarz.

Allam przypomniał, że ponieważ otwarcie krytykował muzułmański fundamentalizm, za co skazany został na śmierć, od pięciu lat posiada ochronę.

Dziennikarz wymienił osoby, które towarzyszyły jego zbliżeniu się do wiary katolickiej, poczynając od ruchu Comunione e Liberazione po salezjanów z watykańskim sekretarzem stanu kard. Tarcisio Bertone na czele. „Nie ulega wątpliwości, że wydarzeniem najbardziej niezwykłym, które miało decydujące znaczenie dla mego nawrócenia, było spotkanie z papieżem Benedyktem XVI, którego podziwiałem i broniłem jako muzułmanin za mistrzostwo, z jakim ukazywał nierozerwalną więź między wiarą a rozumem jako podstawę autentycznej religii i cywilizacji ludzkiej” – stwierdził katechumen.

Allam dodał, że Benedykt XVI pomógł mu też przezwyciężyć strach, a fakt, że papież zgodził się osobiście go ochrzcić, także uważa za akt wielkiej odwagi.

Na zakończenie swego listu do naczelnego redaktora „Corriere della Sera” Magdi Cristiano Allam życzy, „aby ta szczególna Wielkanoc przyniosła zmartwychwstanie ducha wszystkim wierzącym w Chrystusa, którzy byli do tej pory sparaliżowani strachem”.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.