Włochy: związek między homo-adopcją a handlem dziećmi

2010-09-24 00:00:00
Włochy: związek między homo-adopcją a handlem dziećmi

Istnieje związek między adopcją dokonywaną przez homoseksualistów a wzrostem transakcji kupna-sprzedaży dzieci – uważa dr Carlo Giovanardi, wiceminister we włoskim rządzie odpowiedzialny za politykę prorodzinną i przewodniczący komisji ds. adopcji międzynarodowych. Giovanardi stwierdził, że narzucanie adoptowanemu dziecku opiekunów tej samej płci jest równoznaczne ze stosowaniem przemocy psychologicznej – informuje „Nasz Dziennik”.

Fakt, że zdarzają się rodziny, w których dochodzi do aktów przemocy bądź proces wychowawczy nie przebiega w sposób właściwy, nie oznacza, że normalna rodzina miałaby być źródłem przemocy i złego traktowania. Dziecko ma prawo, by wzrastać w rzeczywistości, w której osoba ojca i osoba matki są względem siebie komplementarne i gwarantują dziecku zrównoważony rozwój – stwierdził włoski polityk. Zdaniem Giovanardiego, to właśnie pozbawienie dziecka tego prawa jest równoznaczne z aktem przemocy. – Stawia się je w sytuacji inności i przeznacza do tego, by było nieszczęśliwe – podkreślił.

Wiceminister powołał się na dane uzasadniające jego tezę: w krajach, gdzie zalegalizowane są układy homoseksualne, np. w Stanach Zjednoczonych czy w Brazylii, odnotowano gwałtowny wzrost handlu dziećmi. Zaznaczył, że nie dopuści, by podobnie stało się we Włoszech – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Wypowiedź Giovanardiego spotkała się z gwałtowną reakcją środowisk lewicowych i aktywistów homoseksualnych. Anna Paola Conci z Partii Demokratycznej zażądała jego dymisji „za agresję wobec gejów”. Ogłosiła, jakoby wypowiedź współpracownika Berlusconiego dotycząca adopcji przez homoseksualistów była wyrazem jego homofobii i ignorancji.

Źródło: Nasz Dziennik
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!