Włochy nie przyjęły skandalicznej ustawy dot. uznawania ”małżeństw” osób tej samej płci

2011-05-05 00:00:00
Włochy nie przyjęły skandalicznej ustawy dot. uznawania ”małżeństw” osób tej samej płci


30 kwietnia minął termin – zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej – do kiedy parlamenty państw członkowskich Unii Europejskiej miały przyjąć ustawy dostosowawcze, pozwalające na automatyczne uznawanie dokumentów urzędowych, wydawanych w innych krajach UE. Komisja Europejska postanowiła w ten sposób uporać się z kwestią uznawania „małżeństw homoseksualnych”.

Chodzi przede wszystkim o przepisy, które zobowiązują państwa UE do uznawania aktów małżeńskich par homoseksualnych, zawartych w innych krajach i przyznawania im tych samych przywilejów, jakie przysługują małżeństwom (np. prawo do adopcji dzieci), w krajach, w których lokalne ustawodawstwo nie pozwala na zawieranie takich związków. Skandaliczną ustawę dostosowawczą przyjęła większość krajów UE. Nie przyjęły jej Włochy.

Mimo, że zarządzenie Komisji było przedstawiane jako formalne rozwiązanie, które ma jedynie ograniczyć biurokrację (harmonizacja dokumentów), to jednak - jak podkreślają eksperci - w gruncie rzeczy prowadzić to będzie do wymuszania uznawania małżeństw osób tej samej płci, oraz związków partnerskich i przyznawania im określonych praw we wszystkich państwach członkowskich UE.

Eksperci European Dignity Watch przestrzegają, że należy się spodziewać wymuszania uznawania praw par homoseksualnych, nawet w tych państwach, w których ustawodawstwo lokalne zabrania zawierania tego typu związków. 

4 lutego 2011 r. także polski Sejm głosami Platformy Obywatelskiej i SLD przyjął ustawę o tzw. prawie prywatnym międzynarodowym, która właśnie ujednolica przepisy dot. uznawania aktów prawnych innych państw, otwierając tym samym furtkę dla legalizacji „małżeństw” osób tej samej płci.

Na początku marca, tuż przed głosowaniem ustawy w Senacie, Stowarzyszenie im. ks. P. Skargi zaapelowało do senatorów, by przyjęli stosowną poprawkę, która uniemożliwi homoseksualistom wysuwanie jakichkolwiek roszczeń pod adresem władz polskich.

Niestety, mimo apelu i wcześniejszej akcji senatorowie bez zająknięcia przyjęli skandaliczną ustawę. Oburzenie budzi fakt, że w obu izbach parlamentu wielu polityków, zwłaszcza z prawej strony sceny politycznej, nie było obecnych na tak ważnym głosowaniu, a inni wydaje się, że nie wiedzieli nad czym głosują. Dlatego też SLD i PO nie miały większych trudności z zastosowaniem się do wytycznych Komisji Europejskiej.

Włochy wyłamały się z szeregu. Krytykowany przez lewicę Silvio Berlusconi zapewnił, że dopóki będzie przy władzy nie pozwoli na to, aby włoski parlament przyjął prawo, które pozostaje w sprzeczności z tradycją chrześcijańską. 29 kwietnia br. mówił, że nie zgodzi się na adopcję dzieci przez homoseksualistów.

EDW spodziewa się, że Włochy w najbliższym czasie znajdą się pod silną presją organów unijnych. Organizacja zauważa jednak, że prawo rodzinne leży w kompetencjach każdego z państw członkowskich, a nie UE. Dlatego też, wymuszenie uznawania związków cywilnych jest poważnym naruszeniem suwerenności narodowej oraz zasady pomocniczości.

EDW, której siedziba znajduje się w Brukseli, jest instytucją, specjalizującą się w podnoszeniu świadomości społecznej na temat działań, które wpływają na trzy filary społeczeństwa: życie, rodzinę i podstawowe wolności.

Źródło: Catholic Culture, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.