Zabiła, a dziś ratuje życie

2012-02-17 00:00:00
Zabiła, a dziś ratuje życie


Amerykanka Kathleen Eaton w młodości zabiła swoje dziecko nienarodzone. Cierpienie z którym zmaga się do dziś skłoniło ją do założenia organizacji pomagającej ratować inne kobiety przed popełnieniem tego samego, tragicznego błędu.

Kiedy Kathleen miała nieco ponad 20 lat, rozstała się z mężem i dokonała aborcji dziecka, które miała z innym mężczyzną. Jednak już po wyjściu z kliniki kobieta doznała wstrząsu – upadła na kolana na chodniku i zaczęła modlić się do Boga. Przyrzekła, że jeśli kiedykolwiek spotka kobietę, która stoi przed takim wyborem, jak ona, to zrobi wszystko, by ten wybór był inny.

Choć od daty zabicia jej dziecka minęło już ponad 20 lat, Kathleen wciąż przed oczami ma smutek kobiet, jęczących na brudnych materacach w sali pooperacyjnej. – Nie wolno mi było zobaczyć dziecka na USG, ani usłyszeć bicia jego serca – wspomina.

Kobieta podkreśla, że nikt jej nie powiedział, że istnieje alternatywa dla aborcji. Szybko zdecydowała, że musi uchronić kobiety przed takim losem. Stworzyła w Kalifornii sieć siedmiu ośrodków „Birth Choice Health Clinic”, które oferują pomoc i opiekę matkom i ich nienarodzonym dzieciom. Szacuje się, że od 2006 roku kliniki uratowały od pewnej śmierci 3100 dzieci. – Mamy najlepszą, najnowocześniejszą aparaturę trójwymiarową, kolorową USG. Każda mama w ciąży widzi swoje dziecko na ekranie i słyszy bicie jego serca – mówi Kathleen.

Jak podkreśla kobieta, to właśnie dzięki USG 77 proc. pań, które myślały o aborcji, zdecydowało się na urodzenie dziecka. Na dodatek placówki oferują kobietom opiekę medyczną, poradnictwo duchowe oraz pomagają w kwestiach adopcji. Prowadzone są też regularne zajęcia dla ofiar syndromu poaborcyjnego oraz programy na rzecz seksualnej abstynencji nastolatków. Kathleen bierze również udział w wielu marszach pro-life, gdzie przestrzega kobiety przed aborcją i opisuje jakim ona jest w rzeczywistości koszmarem.

Źródło: Fronda

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!