Zachęta do modlitwy za chrześcijan w Korei Płn.

2012-03-28 00:00:00
Zachęta do modlitwy za chrześcijan w Korei Płn.

Za niespełna miesiąc, 15 kwietnia br., władze Korei Północnej będą świętować setne urodziny Kim Ir Sena. Open Doors, międzynarodowa organizacja monitorująca problem prześladowań na świecie, zachęca do podjęcia w tym czasie modlitwy i postu w intencji chrześcijan prześladowanych w tym kraju. Do kampanii modlitewnej już dziś zgłosiło się tysiące chrześcijan z całego świata.

Kim Ir Sen, czczony przez reżim komunistyczny jako "wieczny prezydent", zmarł w 1994 r. - W Korei Północnej jest czczony nadal jak bożek, cały naród zmuszany jest do oddawania hołdu zmarłemu dyktatorowi. Przed żyjącymi tu chrześcijanami, którzy są bezwzględnie prześladowani, jest to wielkie wyzwanie. Muszą również pochylać się przed pomnikiem Kim Ir Sena - zwraca uwagę Open Doors.

Jeszcze przed stu laty, stolica Korei, Pjongjang była nazywana Jerozolimą Wschodu. Ale za czasów Kim Ir Sena zniknęło 2000 wspólnot. - To aktualnie najtrudniejszy kraj dla chrześcijan. Państwo Kim Dzong Una otwiera Światowy Indeks Prześladowań 2012 Open Doors. Chrześcijanie to wrogowie państwa. Są ścigani i tropieni każdego dnia, bezlitośnie. Potrzebują naszej modlitwy, aby udało się im przetrwać, wyrwać z kraju szpicli, totalnej kontroli, strachu i terroru, deportacji do obozów śmierci - podkreśla organizacja.

Szacuje się, że w Korei Płn. w obozach pracy przebywa od 50 do 70 tys. chrześcijan. Pomimo bezwzględnego prześladowania, w kraju tym mieszka od 200 do 400 tys. wyznawców Chrystusa. Tak duża rozbieżność danych spowodowana jest prześladowaniami. - Oczywiście chrześcijanie mogą się spotykać wyłącznie w tajemnicy i w ukryciu - zaznacza Open Doors.

Źródło: wiara.pl
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.