Zachód nieugięty wobec chrześcijan

2011-04-15 00:00:00
Zachód nieugięty wobec chrześcijan

Iraccy chrześcijanie nie uciekają ze swego kraju, aby szukać lepszych warunków życia, ale często walczą o przeżycie. Wielu z nich było świadkami zamachów i egzekucji, w których stracili krewnych i przyjaciół. Na wyjazd decydowali się często w jednej chwili, pozostawiając cały swój dobytek. Jednym z krajów, gdzie w strasznych warunkach koczują i czekają na pomoc tysiące wyznawców Chrystusa, jest Turcja. Ich sytuacja jest dramatyczna. Nie mają żadnych praw, nie mogą pracować ani liczyć na opiekę socjalną. Jednocześnie przez szczelne granice i często bardziej bezwzględne służby graniczne niż chociażby we Włoszech, gdzie trafiają uchodźcy z Tunezji czy Libii, nie mogą dostać się do Europy.

W tym samym czasie muzułmańscy mieszkańcy Afryki Północnej stawiają Zachód wobec faktów dokonanych. Jak zauważa Radio Watykańskie, postchrześcijański Zachód jest nieugięty wobec oczekujących pomocy chrześcijan irackich. Wyjątek stanowią Niemcy, którzy przyjęli 2,5 tys. Irakijczyków. Jednak to niewiele wobec kilkudziesięciu tysięcy uchodźców. Francja i Włochy przyjęły tylko kilkadziesiąt osób ocalałych z zamachu na syrokatolicką katedrę w Bagdadzie. - Wszystko z wielkim rozgłosem, aby nikt nie przeoczył tej wyjątkowej gościnności względem irackich chrześcijan. Stany Zjednoczone też bywają okrutne. Dadzą wizę dzieciom, a odmówią rodzicom - mówi cytowany przez Radio Watykańskie ks. François Yakan, chaldejski duchowny, który w Stambule pomaga irackim uciekinierom.

[...]

Pełny tekst: "Nasz Dziennik"
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!