Zachodnie państwa wstrzymały pomoc dla Malawi, bo kraj ten karze sodomię

2011-08-11 00:00:00
Zachodnie państwa wstrzymały pomoc dla Malawi, bo kraj ten karze sodomię


Malawi, niewielki kraj afrykański nie otrzyma amerykańskiej pomocy finansowej w wysokości ponad 350 mln dol. Powód – władze zmieniły kodeks karny, który przewiduje kary więzienia dla sodomitów. Z tego samego powodu pomocy Malawi nie chcą udzielić Niemcy i inne organizacje międzynarodowe.

Nie możemy zaprzeczyć, że bardzo potrzebujemy pomocy od zachodnich państw, jednak zmuszanie nas do przyjęcia niemoralnej kultury jest karygodne. Jesteśmy suwerennym krajem i zasługujemy na to, aby nas tak traktować – mówił ostatnio wyraźnie oburzony dr Hetherwick M. Ntaba, główny doradca polityczny prezydenta Malawi.

Wstrzymanie pomocy zagranicznej będzie miało wiele negatywnych konsekwencji dla mieszkańców kraju. Brak pomocy ograniczy im dostęp do żywności i wody.

W zeszłym miesiącu, Niemcy również ogłosiły, że wstrzymują połowę z liczącej blisko 33 mln dol. pomocy zagranicznej dla Malawi, z powodu kryminalizacji homoseksualizmu i ograniczenia wolności prasy.

Pomocy, z powodu kryminalizacji sodomii, nie chce udzielić także Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Rząd Malawi zwrócił się do Funduszu z prośbą o udzielenie pożyczki w wysokości 560 mln dol.

Malawi, to niewielki, słabo rozwinięty kraj w południowo-wschodniej Afryce. Tylko siedem procent obywateli kraju ma regularnie dostęp do elektryczności. Brak zasobów energii sprawia, że kraj nie może się rozwijać.

Rząd Malawi wraz z korporacją Millenium Challenge Corporation (MCC) opracował projekt inwestycji, które miały odnowić sektor energetyczny w kraju. Projekt przewidywał rozbudowę odpowiedniej infrastruktury, która miała wygenerować dochody w wysokości 2,4 mld dol. rocznie dla ponad 5 milionów obywateli.

Korporacja także wycofała się z projektu i wstrzymała na razie swoją pomoc, tłumacząc, że to ze względu na ostatnie zmiany kodeksu karnego.

Jeden z przedstawicieli Korporacji poinformował, iż szefowie MCC zlecili wszczęcie postępowania, na podstawie którego ostatecznie podejmą decyzję w sprawie zawieszenia współpracy z rządem Malawi, chyba, że ten zmieni prawo karzące pederastów, lesbijki, biseksualistów i transseksualistów. 

Przedstawiciele państw zachodnich wyjaśniają, że rząd Malawi łamie prawa człowieka i dlatego nie może uzyskać obiecanej pomocy zagranicznej.

Portal C-Fam.org przypomina, że nie ma żadnego międzynarodowego traktatu o prawach człowieka, w którym chroniono by prawa osób, ze względu na ich „orientację seksualną”. Istnieje zaś ponad 60 państw, które przewidują kary za czyny homoseksualne. Niemal każde państwo na świecie przewiduje kary za dewiacyjne zachowania seksualne, takie jak: pedofilia i kazirodztwo.

Źródło: C-Fam.org, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.