Zacznijmy czcić św. Andrzeja Bobolę! On nas o to prosi!

wrzesień 2021
Zacznijmy czcić św. Andrzeja Bobolę! On nas o to prosi!

Zacznijmy czcić św. Andrzeja Bobolę! On nas o to prosi!

Na początku września do 253 000 domów i 10 300 parafii w całej Polsce trafiły materiały z naszej nowej kampanii „Zacznijcie mnie czcić!” poświęconej postaci Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Celem akcji jest propagowanie kultu jednego z największych polskich świętych, męczennika za wiarę katolicką, który wciąż niestety pozostaje stosunkowo mało znaną postacią w naszym kraju.

Szczególną cechą naszej nowej kampanii była jej wysyłka do parafii. Zachęcaliśmy w niej do sprawowania w kościołach parafialnych nabożeństw do św. Andrzeja Boboli każdego 16. dnia miesiąca, tak aby św. Andrzej Bobola stał się powszechnie znaną postacią wśród polskich wiernych.

Wszyscy uczestnicy kampanii mogą także wpisać swoje podziękowania i prośby do św. Andrzeja na specjalnej karcie, którą dołączyliśmy do przesyłki. Wszystkie te karty zostaną złożone w Sanktuarium św. Andrzeja w Strachocinie, miejscu jego narodzin, tworząc WIELKĄ KSIĘGĘ INTENCJI DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wszystkie podziękowania i prośby od naszych Dobrodziejów będą przedstawione Bogu na Mszy św. za Ojczyznę i Przyjaciół Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi 30 listopada o godzinie 17:00. W tym dniu przypadać będzie 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli.