Zacznijmy czcić św. Andrzeja Bobolę! On nas o to prosi!

styczeń 2024
Zacznijmy czcić św. Andrzeja Bobolę! On nas o to prosi!

Zacznijmy czcić św. Andrzeja Bobolę! On nas o to prosi!

Przedłużamy akcję propagowania wizerunku i modlitwy do św. Andrzeja Boboli! Po sukcesie pierwszej edycji z 2021 r., odpowiadając na liczne prośby ze strony naszych Korespondentów i Czytelników, udostępniamy możliwość indywidualnego zamówienia pakietu materiałów dotyczących tej świętej postaci. Czyż może być lepsza okazja do propagowania patriotyzmu, pobożności i służby własnemu narodowi, jeśli nie odwołanie się do postaci Patrona Polski?

Na początku września 2021 roku do 253 000 domów i 10 300 parafii w całej Polsce trafiły materiały z kampanii, którą Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi realizuje pod hasłem „Zacznijcie mnie czcić!”. To akcja w pełni poświęcona postaci  męczennika i zarazem Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Celem akcji jest propagowanie kultu jednego z największych polskich świętych, męczennika za wiarę katolicką, który wciąż niestety pozostaje stosunkowo mało znaną postacią w naszym kraju.

Szczególną cechą naszej nowej kampanii była jej wysyłka do parafii. Zachęcaliśmy w niej do sprawowania w kościołach parafialnych nabożeństw do św. Andrzeja Boboli każdego 16. dnia miesiąca, tak aby św. Andrzej Bobola stał się powszechnie znaną postacią wśród polskich wiernych.

Wszyscy uczestnicy kampanii mogą także wpisać swoje podziękowania i prośby do św. Andrzeja na specjalnej karcie, którą dołączyliśmy do przesyłki. Wszystkie te karty zostaną złożone w Sanktuarium św. Andrzeja w Strachocinie, miejscu jego narodzin, tworząc WIELKĄ KSIĘGĘ INTENCJI DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.

W pierwszej edycji kampanii wszystkie podziękowania i prośby od naszych Dobrodziejów zostały przedstawione Bogu na Mszy św. za Ojczyznę i Przyjaciół Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, która miała miejsce 30 listopada 2021 r. Była to wszakże data nieprzypadkowa, gdyż w tym dniu obchodziliśmy 430. rocznicę urodzin św. Andrzeja Boboli.

Kolejna okazja do przekazania własnych próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli już niebawem - wystarczy skorzystać z poniższego buttona do strony andrzejbobola.org. Można na niej zamówić kompletny pakiet materiałów o świętym: broszurę, kieszonkową kartę z modlitwą i wizerunkiem świętego, a także druk z miejscem na wpisanie swoich podziękowań i próśb. Zachęcamy do udziału w zamawiania, jak również do poinformowania o akcji bliskich i znajomych.