Zemsta niedźwiedzi polarnych: rozmnażają się wbrew ekologom

2012-03-19 00:00:00
Zemsta niedźwiedzi polarnych: rozmnażają się wbrew ekologom

John Horvat z amerykańskiego stowarzyszenia TFP zauważa, że czasy są coraz mniej łaskawe dla ekologów. Niedźwiedzie polarne, które podawano za przykład ginącego gatunku z powodu ocieplenia klimatu, jak na złość ekologom mają się świetnie.   
 
Władze Kanady donoszą, że mają coraz więcej problemów z niedźwiedziami, ponieważ wchodzą do miast i sieją spustoszenie. Rosnąca populacja tych zwierząt staje się prawdziwym utrapieniem mieszkańców. Często muszą oni prosić myśliwych o ochronę. Co więcej, pojawiają się doniesienia o tym, że niedźwiedzie wędrują coraz bardziej na południe, gdzie praktycznie nigdy wcześniej ich nie spotykano. 
 
Minister Środowiska Kanady Daniel Shewchuk oświadczył w komunikacie prasowym, że populacja  niedźwiedzi polarnych nie spada, ale rośnie i że żadne znane czynniki środowiskowe lub inne nie stanowią obecnie szczególnego lub bezpośredniego zagrożenie dla ich rozwoju.  
 
Ekolodzy wydają się nie przejmować tego typu wiadomościami i dalej straszą ociepleniem klimatu. Twierdzą, że tylko jedna z 19 wszystkich subpopulacji niedźwiedzi polarnych obecnie rośnie, trzy utrzymują się na stabilnym poziomie, osiem spada, a w przypadku pozostałych siedmiu trudno powiedzieć, jak jest.  
 
Naukowcy kwestionują statystyki ekologów. Twierdzą, że ich prognozowanie opiera się na tworzeniu modeli komputerowych, przewidujących wydarzenia kilkadziesiąt lat w przyszłość, a nie na rzeczywistej obserwacji niedźwiedzi. 


Źródło: Tfp.org, AS.
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.