Zielona Góra: ”Marsz dla życia”

2009-03-24 00:00:00

Mimo padającego deszczu i zimna, w niedzielne popołudnie ulicami Zielonej Góry przeszedł „Marsz dla życia”. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób.

Marsz był jednym z wydarzeń Festiwalu Życia, który po raz czwarty odbył się w Zielonej Górze. Na trasie marszu – z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela do kościoła pw. Ducha Świętego – uczestnicy mieli okazję do modlitwy, śpiewu, a także wysłuchania słów Jana Pawła II na temat życia i godności człowieka. – To nasze „tak” dla życia. Chcemy pokazać, że jest wiele osób, które cenią takie wartości jak rodzina i małżeństwo, a także przeciwstawia się temu wszystkiemu, co dziś szczególnie zagraża życiu czyli aborcji, eutanazji czy in vitro – powiedział KAI ks. Dariusz Orłowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Jego zdaniem, dziś nie wystarczą same prelekcje, ale potrzeba także konkretnego świadectwa. – Niestety nie zawsze głos chrześcijan jest słyszalny w mediach. Stąd też konieczność wyjścia na ulicę i zamanifestowania swoich poglądów, tak jak dziś to czynimy – dodał.

W marszu uczestniczyły całe rodziny nie tylko z Zielonej Góry, ale także z Gorzowa Wlkp. czy okolicznych miejscowości. Na zakończenie w kościele pw. Ducha Świętego odbył się wernisaż wystawy promującej życie oraz koncert zespołu jazzowego „The Conception”.

Organizatorami „Festiwalu Życia” były diecezjalne duszpasterstwo rodzin, Civitas Christiana, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Ruch Domowy Kościół. Program jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.