Najnowsze badania przeprowadzone przez Environmental Protection Agency w USA potwierdziły, że rok 1988 był kluczowy dla wzrostu przypadków autyzmu wśród dzieci w USA. Zdaniem jednej z organizacji pro-life może to mieć związek z wprowadzeniem w tymże roku na szeroką skalę szczepionek zawierających komórki abortowanych dzieci.
Sama agencja nie potwierdziła, że ma to związek z wprowadzeniem do użytku tego typu szczepionek, co sugerują obrońcy życia, ale naukowcy z agencji stwierdzili, że może na to mieć wpływ pewien „czynnik środowiskowy”.
Zdaniem organizacji pro-life Sound Choice Pharmaceutical Institute, która specjalizuje się w badaniach nad szczepionkami, tym „czynnikiem środowiskowym” może okazać się stosowanie szczepionek zawierających komórki zabitych w wyniku aborcji dzieci.
Organizacja zwraca uwagę, że rok 1988 jest tym samym rokiem, w którym Komitet Doradczy ds. Szczepień zaczął rekomendować stosowanie szczepionek MMR zawierających komórki abortowanych dzieci.
Instytut Farmaceutyczny w najnowszym swoim biuletynie wskazuje na trzy przełomowe momenty w zmianie zaburzeń autystycznych tj. lata: 1981, 1988 i 1995. Wszystkie te daty są związane z wprowadzeniem do sprzedaży szczepionek Meruvax, MMR II i szczepionki przeciw ospie wietrznej. Wszystkie były produkowane na bazie komórek pobranych z abortowanych płodów ludzkich. Instytut zauważył, że trudno jest podać jakikolwiek inny czynnik, który współgrałby tak z zaobserwowanymi zmianami w przypadku wzrostu zachorowań na autyzm.
Zdaniem Instytutu, najnowsze badania agencji stanowią kolejny dowód na istnienie związku pomiędzy zaobserwowanymi zmianami statystycznymi, a wprowadzonymi na rynek szczepionkami zawierającymi komórki abortowanych płodów ludzkich.
Instytut Farmaceutyczny chce, aby wszystkie szczepionki były właściwie oznakowane i zawierały informacje dot. tego, czy powstały na bazie komórek uśmierconych w wyniku aborcji płodów ludzkich i jakie zagrożenie z tego tytułu istnieje dla rozwoju umysłowego dzieci, które zostaną zaszczepione tego typu szczepionkami.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS