41 proc. uczelni katolickich w USA zezwoliło na rejestrację klubów homoseksualnych

2010-12-16 00:00:00
41 proc. uczelni katolickich w USA zezwoliło na rejestrację klubów homoseksualnych

Jak co roku Akcja Studencka Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) w USA publikuje listę szkół wyższych, które zezwoliły na działalność klubów homoseksualnych. Okazuje, że w tym roku kluby promujące dewiacyjne zachowania działały na terenie 41 procent uczelni katolickich.

Jak podaje gazeta „The California Catholic Daily”, powołując się na raport Akcji Studenckiej TFP, 101 z 244 (tj. 41 proc.) katolickich koledżów i uniwersytetów w USA oficjalnie zezwoliło na rejestrację klubów pro-homoseksualnych, centrów badań nad problemami wspólnoty LGBT (LGBTQ Resource Center) albo innych organizacji homoseksualnych. 

Spośród 28 jezuickich instytucji wyższego nauczania wszystkie zarejestrowały kluby homoseksualne. Wiele z tych uczelni jak np. Georgetown University, Gonzaga University i Loyola Marymount Univeristy finansuje tzw. Centra Różnorodności (Diversity Centers), albo też inne organizacje promujące ideologie pederastów, transseksualistów itp., których członkowie biorą aktywny udział w konferencjach najbardziej wpływowych w kraju organizacji pro homoseksualnych.

W samej Kalifornii jest dziewięć katolickich szkół wyższych, które mają kluby homoseksualne. Członkowie Akcji Studenckiej TFP nie kryją oburzenia z tego powodu. Uczelnie katolickie, które powinny służyć umocnieniu wiary, tak naprawdę psują młodzież. John Ritchie, szef Akcji Studenckiej powiedział: - Kiedy katoliccy studenci wstępują na katolickie uczelnie, to ich wiara powinna ulec wzmocnieniu. Tymczasem, niestety ich wiara często ulega osłabieniu wskutek obecności pro-homoseksualnych klubów na tych uczelniach i wskutek innych niemoralnych imprez tam organizowanych. Ritchie dodał także, że tak jak aborcja, homoseksualny grzech jest częścią kultury śmierci. - Powinno się mu sprzeciwiać a nie promować – stwierdził.

Członkowie TFP zaznaczają, że ruch homoseksualny jest ostrożny. Stopniowo upowszechnia swoje idee tolerancji i różnorodności. Są to narzędzia przy pomocy których zwolennicy różnych dewiacji seksualnych chcą ostatecznie ustanowić anarchię seksualną. Akcja Studencka głośno o tym wszystkim mówi, by w porę zareagować i stanowczo się temu sprzeciwić.

TFP namawia młodych ludzi, zwłaszcza tych z katolickich uczelni, by protestowali przeciwko powstawaniu tam klubów różnorodności i organizowaniu wszelkich niemoralnych imprez. 

Źródło: The California Catholic Daily, AS
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.